Jste zde:
Vytisknout
E-mail

V Hlubočkách mířili do černého pouze hosté
2. 10. 2016

První říjnovou sobotu cestoval Slovan do Hluboček. V nádherném, téměř letním, počasí se dokázal vypořádat i s absencí Géce či Pulkerta a bez problémů zvítězil. Byť v úvodu to tak úplně nevypadalo. Již v 5. min kopali domácí trestný kop a od Kundrta se míč nešťastně odrazil za Sedláře – 1:0. Jenže s hostujícími borci to nikterak nezamávalo, hráli svou hru a brzo se dostavily i šance. V 8. min vysunul Kundrt Zapletala, jehož pokus z hranice vápna na poslední chvíli zblokoval domácí stoper Henkl. Za chvíli si oba hráči Slovanu role vyměnili, ale Kundrtova střela po obtočení kolem beka mířila nad. Ve 21. min už ale bylo vyrovnáno – Lánerův trestný kop propadl až ke Kundrtovi a ten se trefil přesně k delší tyči – 1:1. Další štiplavý pokus Kundrta zpoza vápna dokázal domácí brankář vyrazit na roh. Poté se dostali po delší době ke slovu i domácí. Předvedli rychlý kontr, na jehož konci byla střela jednoho z domácích z hranice vápna, se kterou ale neměl Sedlář problém. Po půl hodině hry vysunul Petrů Zapletala, který ale místo přihrávky Havelkovi před prázdnou branku mířil z poměrně ostrého úhlu pouze do boční sítě. Za několik okamžiků šel už Slovan do vedení. Havelka vysunul za obranu Zapletala, který prostřelil Koláře – 1:2. V těchto chvílích začínal Slovan získávat pevnou půdu pod nohama a začínal dělat z domácích hráčů kompars. Skóre se měnilo ale až před půlí. Nejprve ještě dokázal proti Havelkově střele z vápna domácí gólmana s vypětím sil zasáhnout, ale na akci Slovanu, nejhezčí v celém utkání, už byl krátký. Petrů vysunul do lajny Ježa, ten našel ve vápně ideálně Lánera, který se neukvapil a patičkou posunul míč Havelkovi, který se zhruba z deseti metrů nemýlil – 1:3.  Těsně před půlí ještě po signálu z trestného kopu zahrozili domácí, ale Kundrt odkopl míč mířící za záda Sedláře do bezpečí. Do kabin se tak šlo za zaslouženého dvoubrankového vedení Slovanu.

Všichni čekali, s čím vyrukují oba týmy po půlce. Moc se toho ale nezměnilo. Domácím sice nelze upřít snaha, ale to je tak vše. Poté, co hosté pohrdli několika přečísleními, a v 52. min Kundrt tutovkou, když sám před gólmanem volil pokus o přehození, který ale domácí gólman konečky prstů zlikvidoval, mohli ale domácí přeci jek korigovat. Frýdek si výborně před vápnem narazil, ale z poměrně ostrého úhlu Sedláře nepropálil. Za několik okamžiků tak dostal Kundrt v téměř totožné situaci jako před několika minutami, šanci na reparát. Tou sice pohrdl, ale pohotový Havelka skluzem dorazil – 1:4. Domácí se v těchto chvílích dostávali pouze k zakončení z dálky, se kterým neměl sedlář mnoho práce. Výjimkou byl projektil Stloukala z dobrých třiceti metrů a střela Ferenčíka sedm metrů za pokutovým územím, ale obě brankář hostí s vypětím sil zneškodnil. A tak udeřili opět borci v modrém. Kundrt v situaci dva na dva posunul Martovi, který si míč výborně navedl a v situaci, kdy téměř všichni čekali zakončení, předložil krásný pas Kundrtovi před prázdnou – 1:5. Gólový účet zápasu pak zakončil a hattrick zkompletoval Kundrt. Bařinka vystihl rozehrávku domácích, ulicí poslal míč kanonýru hostí, který se šajtlí trefil nechytatelně k tyči – 1:6.
Slovan tak uštědřil „Homboku“ krutou, ale zaslouženou prohru. Nezbývá než doufat, že formu si hráči Slovanu přenesou i do dalšího zápasu. To totiž ve šlágru kola přivítají v souboji o první místo tabulky Sokol Bohuňovice. Doufejme, že si „Pod komín“ najde cestu početné publikum v čele s ULTRAS, kteří byli opět v Hlubočkách vynikající!
FK Hlubočky – Slovan Černovír 1-6 (1-3)
Branky: 6.Kundrt vlastní – 21., 71. a 80. Kundrt, 43. a 56. Havelka, 32. Zapletal
Slovan: Sedlář – Ježo, Murárik, Zdráhal, Špička – Zapletal (82. Meissner), Láner, Petrů, Kesler (77. Bařinka) – Kundrt, Havelka (61. Marta)
20161001 hlu  0178

Travel Turne Tranzito