V posledním říjnovém zápase narazili naši společní žáci na družstvo konkurenčních Nových Sadů. Zápasy s tímto soupeřem mívají atraktivní náboj a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Ani jeden z předpokládaných favoritů svoji roli zcela nepotvrdil, ale lépe se s tím nakonec přece jen vyrovnali naši starší žáci, kteří potvrdili jak je důležité míti v týmu Patrika Hanuse, který utkání rozhodl dvě minuty před koncem. Naopak velkou radost nám udělali mladší žáci, kteří tabulkově úspěšnějšího soupeře přehráli a zaslouženě vezou důležité 3 body do Černovíra. Suma sumárum, na Sadech naši žáci tentokrát výrazně uspěli.

STARŠÍ ŽÁCI:    Nové Sady    -    Slovan+Bohuňovice  0:1 ( 0:0 )

Branka:    68. Hanus

Sestava: Kučera - Machka, Baláž, Koudelka, Spáčil - Krejčí, Kubušek, Kotek, Poláček - Kožuch, Hanus
Střídal: Janšta Matěj

MLADŠÍ ŽÁCI:    Nové Sady    -    Slovan+Bohuňovice  1:2 ( 1:1 )

Branky:    16.  Petřek,   49. Vláčil

V předposledním podzimním zápase svedl los krajského přeboru mladšíchžáků proti sobě rivaly z Olomouce. V prozatímním průběhu soutěže byli úspěšnější domácí Nové Sady, kterým před zápasem patřila 2. příčka v tabulce a sedmibodový náskok před naším Slovanem. V minulém kole oba soupeři prohráli. Ale zatímco prohra Slovanu s Jeseníkem měla výraznou příchuť nezaslouženého neúspěchu po velmi dobrém výkonu, tak prohra Novosadských v Čechovicích byla hodně nečekaná. Přesto byli favoritem domácí. Jenže v derby bývá všechno jinak. Hostující Slovan byl od začátku utkání lepší. Důraznější v soubojích, běhavější a s daleko větším zaujetím pro hru. Bohužel je velmi brzdila vlastní nemohoucnost proměňovat vyložené šance. A tak příležitosti Krejčího, Štreita, Kováře a i velmi dobře hrajícího Petřka zůstaly nevyužité. Byla to škoda, protože zápas mohl být rozhodnutý už za první čtvrtinu utkání. Nakonec se však početní fanoušci Slovanu dočkali v 16.min po důrazném zakončení Tadeáše Petřka. Vedení však vydrželo pouze 1 minutu. Rychlý kontr po rozehrávce a bylo srovnáno. I nadále byl Slovan lepší, ale vyložených šancí už tolik nebylo. A tak se šlo do kabin za remízového stavu 1:1. A ve druhé půli se hra vyrovnala. Domácí se více tlačili do útoku a snažili se zápas rozhodnout. Tím se ale otevírala okénka na útočné půli Slovanu a to často využívala rychlá křídla Štreit s Krejčím. Bohužel opět všechny náznaky šancí končily neúspěšně. Zdálo se, že utkání spěje k remízovému konci a k penaltám. To se však nakonec nestalo díky nejmladšímu hráči na hřišti, jímž byl hostující Kuba Vláčil. Ten si 10 minut před koncem dovolil kličku na půlící čáře a hnal se na soupeřovu bránu. Při další kličce rozhodčí pískl faul a k trestnému kopu se postavil faulovaný Kuba. S přímým kopem naložil náramně, když levou nohou obstřelil zeď a překonal chybujícího brankáře Nových Sadů. Výrazně tak přiblížil Slovan k vítězství. To mohl definitivně potvrdit v samostatném nájezdu Tadeáš Petřek, ale po kličce gólmanovi už nestačil míč zasunout do brány. Mrzet ho to ale nemuselo. Vítězství si totiž Slovan už vzít nenechal. A byla to výhra překvapivě zasloužená. Tím se kluci hodně přiblížili svému cíli hrát na jaře o medailové umístění v tabulce. Borce teď čeká ještě těžký zápas v Dubu a pak zasloužená zimní pauza.

Sestava: Žvátora - Kovář, Gronich, Žajgla, Štreit, Torres, Vláčil, Janšta, Krejčí, Bluma, Čebiš, Horák, Petřek, Zatloukal, Psotka