HAŇOVICE - SLOVAN   2:1 ( 1:0 )

Střelec: 81.min Pavel Ježo

Sestava: Gross - Vyroubal ( 68. Zdráhal ), Ježo, Murárik, A.Špička - Zapletal, Láner, Petrů, Pulkert - Havelka ( 46. Zachar ), Kundrt
Připraveni: Kesler, Meissner, V.Fojtík, J.Sedlář

Dlouho očekávaný první zápas tolik důležité jarní části sezóny muži Slovanu v Haňovicích nezvládli. Nutno ale dodat, že hráčům lze jen těžko něco vyčítat. Prostě se jen premiéra nepovedla podle našich představ. Ale pojďme referovat popořádku.
První důležitou věcí byl fakt, že se potvrdily špatné zprávy o zdravotním stavu Miry Géce. A teprve příští dny ukáží, zda vůbec zasáhne do jarní části sezóny. Miru v sestavě nahradil Pavel Ježo. A do základní sestavy se vešel i navrátilec z Kožušan Petr Vyroubal na pozici pravého obránce. Naopak se v základu neobjevil David Zdráhal ani čerstvá posila ze Štěpánova Jakub Zachar. V bráně dostal přednost Kuba Gross před Jardou Sedlářem. V  pěkném nedělním odpoledni a na výborně připraveném trávníku začal zápas převahou Slovanu. Do takové 20.minuty byli hosté určitě lepší a zpětně lze říct, že v této fázi zápasu ho měli rozhodnout. Z takových šesti nebezpečných situací jmenujme jen ty nejvyloženější. Ve 12.min dostal krásnou kolmou nahrávku do brejku Petr Kundrt a šel sám z pravé strany do vápna. Bohužel klička gólmanovi byla krátká. V 19.min se dostal k dorážce rohového kopu na penaltě stojící Petr Láner. Jeho pokus však těsně minul domácí levou tyč. A hned v 22.min se krásně na hranici vápna uvolnil opět Láner, ale jeho " Quaresmovská " střela si žádala více klidu, jinak to musel být gól. No a tak, když se Slovanu nezadařilo, začali hrozit domácí. Zjednodušili přechod a hned byli nebezpečnější. První velkou šanci po Murárikově chybné rozehrávce  v 32.min dokázal ještě chybující obránce hostů obětavě zachránit. Ale chyby se docela množily a utkání se vyrovnalo. Ve 41.min po dalším nákopu se nedohodli Murárik a Grossem a po ataku hostujícího útočníka se pískala penalta pro domácí. Haňovický hráč byl ale nepřesný a penaltu kopl vedle Grossovy levé tyče. Přesto tohle varování hosté nebrali vážně a ještě do poločasu inkasovali. Po rychlém přesunutí do pravého křídla v poslední minutě první půle se krásnou křížnou střelou trefil domácí forvard a stanovil poločasové skóre 1:0.
Bylo tudíž navýsost jasné, že druhé dějství bude mít jasný scénář. A to dobývání domácí branky. V sestavě nahradil nevýrazného Havelku, kterému zápas vůbec "nechutnal", Zachar a čekal se stejný nápor, jako na začátku utkání. Jenže nic takového nepřicházelo. Hra byla vyrovnaná a náznaky šancí domácí vždycky uhasili. A tak o výsledku zápasu rozhodla až jeho poslední čtvrtina. Po sérii trestných kopů už se domácím nedařilo odolávat. Přišla tak 82.min a po dalším centru Aleše Špičky se k dorážce dostal Pavel Ježo a konečně protrhnul střeleckou smůlu Slovanu. Vyrovnání na 1:1 mělo být velkým signálem na závěrečný boj o vítězství. Ale bohužel ani tato představa početných hostujících fandů se nenaplnila. Naopak. Po ojedinělém brejku se domácí dostali v 88.min k rohovému kopu a po nedůrazu v malém vápně hostů se jim podařilo dorážkou zápas rozhodnout. A nic na tom nezměnilo ani tříminutové nastavení hrací doby.
Jak už jsme psali výše. Prohra 1:2 je jen nepovedený zápas. Zápas ovlinilo velké množství neproměněných šancí v prvním poločase. A pak taky to, že Slovan kopal třikrát víc standartek a rohových kopů, ale dokázal využít jen jedinou, stejně jako náš soupeř. Zápas jsme si tím prohráli víceméně sami. Ve finále to znamená pouze, že se situace na čele tabulky srovnala na odstup jediného bodu mezi Slovanem, Bohuňovicemi a třetím Dubickem. Napravit tento nevyvedený start se snad podaří hned v neděli 2.4. kdy do arény " U komína " přijede Litovel, které máme určitě co vracet.
                                                                                                                                  Martin Suchánek

Slovan dostal lekci z produktivity

Za krásného počasí vyběhla v Haňovicích k úvodnímu střetnutí jarní části soutěže družina Slovanu v nových dresech a s velkou podporou fans v zádech. A hned od úvodu dávala najevo, že nechce odjet s prázdnou. První vyloženou šanci vypracoval navrátilec z Kožušan Vyroubal, který kolmicí vysunul Kundrta. Ten ale sám proti Řezníkovi neuspěl, když domácí gólman vyrazil jeho pokus na roh. Z toho posadil Špička míč na hlavu Petrů, který sice překonal domácího gólmana, ale jeden z beků na brankové čáře zachránil a v následné tutovce Láner z dorážky domácí klec minul…Slovan neustále zlobil domácí především výbornými míči do náběhů za obranu, která hasila nebezpečí s vypětím všech sil a kolikrát v poslední možný moment a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy půjdou hosté do vedení. Ale domácí odolali a mohli to být oni, kdo půjde do vedení. Odkop domácích až na polovinu Slovanu chtěl z první vrátit Murárik, po jeho minele se ale už, už dral sám před Grossem do zakončení Zavadil, jeho střelu ale dokázal na poslední chvíli zblokovat, a svou předchozí chybu napravit, Murárik. Ve 21. min se už hostující fans už téměř radovali, ale hlavička Zapletala po rohu Lánera jen o milimetry minula tyč domácí branky. Od poloviny poločasu se hra vyrovnala a hrálo se především ve středu hřiště bez větších náznaků šancí na jedné i druhé straně. Až ve 40. min Láner přešel přes domácí obranu, ale sám před domácím gólmanem zvolil zbrklé zakončení šajtlí, kterým domácí branku minul. A tak přišel jak blesk z čistého nebe trest. Z výkopu domácích doskákal míč až před Grosse, který nepochopitelně na míč čekal, ten mu na poslední chvíli vypíchnul Zavadil a brankář Slovanu tak zadarmo daroval domácím pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Vilímec, ale přesto, že poslal Grosse „na párek“, branku minul. Jenže těsně před půlí domácí poprvé slušně zakombinovali, Zavadil vysunul na rohu vápna Krajce, který utěšenou střelou vyhnal po zimě všechny pavouky z šibenice hostující branky – 1:0. První střela domácích mezi tyče.
Do druhé půle vystřídala na hrotu hostí nevýrazného Havelku jarní posila Zachar a Slovan se od začátku vrhl na zteč domácí branky. Jenže domácí se zabarikádovali před šestnáctkou a v podstatě jedinou jejich útočnou snahou byly nákopy/odkopy za hostující obranu, především na hbitého Krajce, ve stylu „poper se“. Jenže Slovan hrál kostrbatě a dlouho nedokázal vymyslet vůbec nic. Až po přeskupení řad, stažení hry na tři beky a posílení ofenzívy Zdráhalem, se začaly v domácím valu objevovat trhliny. Tu první našel centrem Murárik, na jehož konci byla hlava Kundrta, která poslala míč jen pár centimetrů mimo domácí svatyni. Hned za dvě minuty se protáhl až k brankové čáře Petrů, jeho střílenou přihrávku domácí obrana odvrátila jen k Zapletalovi, který střílel tvrdě, leč mimo. Deset minut před koncem se hosté přece jen dočkali. Špičkův trestný kop od pomezní lajny prošel s tečí až na malé vápno, kde jej Ježo usměrnil za bezmocného domácího gólmana – 1:1. Slovan chtěl zvítězit, ale jakoby paprsky jarního slunce svazovali hostujícím hráčům nohy a ti pak před domácí šestnáctkou postrádali přesnost. Jenže když už to vypadalo, že utkání dospěje k rozuzlení v podobě pokutových kopů, přišel pro hosty krutý trest. Po jednom z míčů za obranu na opět hbitého Krajce se tomuto podařilo přes dvojici hostujících beků vybojovat rohový kop. Ten posadil Zavadil přesně na hlavu střídajícího Uvízla, který sice mířil doprostřed branky, kde míč chytil Gross, po hříchu pro hosty však až za brankovou čárou – 2:1. Na ukazateli svítila 88. min. Hosté se nevzdali a v nastavení mohl vyrovnat Kundrt, ale jeho gólovou střelu dokázal domácí gólman vyrazit a vybojoval tak domácím tři body.
Slovan nehrál bůhví jak dobře a někteří jeho plejeři vysloveně zle, přesto neměl z Haňovic odjíždět s prázdnou. Především v úvodních dvaceti minutách měl Slovan dost šancí či dobře rozehraných akcí, které nedokázal dotáhnout do zdárného konce. A jak už to ve sportu bývá, soupeř je za to dokonale potrestal, když dvě střely na bránu znamenaly dva góly. Ale hlavy vzhůru a jde se znovu do boje! Bitvu jsme sice prohráli, ale válku ještě ne!

Doubrava Haňovice – Slovan Černovír 2-1 (1-0)
Branky: 44. Krajc, 88. Uvízl – 80. Ježo
Sestava Slovanu: Gross – Vyroubal (67. Zdráhal), Murárik, Ježo, Špička – Zapletal, Petrů, Láner, Pulkert – Havelka (46. Zachar), Kundrt.
Střely na branku 2:4, střely mimo 4:9, rohové kopy 5:16, žluté karty 2:1, diváků 190.