Jste zde:
Vytisknout
E-mail

Po domácí jasné výhře nad Litovlí čekal na Slovan docela neoblíbený soupeř z Bělkovic. Ti jsou na domácím trávníku vždy nebezpečné, o čemž se mohl v minulosti přesvědčit nejeden z favoritů. V letošní sezóně mají ale Bělkovice výrazné problémy s generční výměnou hráčů a vypadá to, že je čeká těžký boj o setrvání v soutěži.
Starosti Bělkovic ale ponechme stranou. Slovan totiž bojuje na opačném konci tabulky a tudíž se odpovědně připravuje na každého soupeře. Trpělivou hrou se hosté snažili dostávat za obranu soupeře a v nekompletní sestavě, kdy nehrál Bořa Petrů a Petr Kundrt byl stažen na jeho místo do zálohy, si vytvářel především velký počet standartních situací. Domácí naopak využívali nečekaně početných zmatků ve Slovanistické obraně k rychlým kontrům. Zakončení bylo ale na obou stranách velmi nepřesné. Stará fotbalová pravda ale říká, že když má celek hodně standartních situací, tak jedna z nich se vždycky ujme. Toto pravidlo naplnil v 28.min Aleš Špička. Předchozí trestné kopy se mu příliš nepovedly, ale precizně zahraný trestňák od praporku z pravého křídla už byl gólový. Situaci gólmanovi ztížil i nabíhající Petr Láner a tak míč propadl až na zadní tyči do domácí branky. Ve zbytku poločasu už se toho příliš nedělo.
A ani úvod druhé půle nebyl nikterak zajímavý. Všechno podstatné se událo až v poslední čtvrtině zápasu. A ta byla pro Slovan trochu sladkokyselá. Nejprve se totiž po Zacharově vysunutí hnal do brejku Zapletal. Ve vápně udělal kličku domácímu stoperovi, který jej rukama zastavil a rozhodčí se rozhodl písknout penaltu. K její exekuci se postavil Havelka, ale bohužel střelou po zemi brankáře Axmanna nepřekvapil. Marek se na jaře střelecky trápí a neproměněná penalta jen ukázala, že není v herní pohodě. Hned nato přišla pro Slovan další nemilá událost. V docela nevinném souboji se zranil stoper Lukáš Murárik a musel být vystřídán. Po Mirkovi Gécovi je to další středový hráč kompaktní obrany, který bude v sestavě chybět delší dobu. Na místo stopera se tak postavil Petr Kundrt a do zápasu nastoupil ne zcela zdravý Bořek Petrů. Tou sladší okolností byl gól Petra Kundrta v 86.min, který zápas definitivně rozhodl ve prospěch Slovanu. A že to bylo po rozehraném rohovém kopu určitě nikoho nemůže překvapit.
Slovan tedy další bitvu zvládl. Sice se po prohře Bohuňovic v Maletíně 1:4 osamostatnil na čele tabulky, ale připočítává také výrazné ztráty zraněných hráčů. Do arény "U komína" teď míří malinko obrozený celek ze Štěpánova, který zejména před 14 dny  v Bohuňovicích předvedl, že to není soubor, který by se dal dopředu hodnotit jako předem poražený. Přesto je Slovan favoritem a ví o co hraje v této vyjímečné sezóně.

BĚLKOVICE - SLOVAN   0:2 ( 0:1 )

Střelec: 28.min AlešŠpička, 86.min Petr Kundrt

Sestava: Sedlář - Vyroubal, Ježo, Murárik ( 65. Petrů ), A.Špička - Zapletal ( 72. Zdráhal ), Láner, Kundrt, Pulkert ( V.Fojtík )- Havelka , Zachar ( 89. Kesler )
Připraveni: Meissner, Gross

Belkovice

Travel Turne Tranzito