Družstvo mužů v cestě za postupovým snem ztratilo doma další zápas. Tentokrát s nebezpečnou Pasekou. Dobře rozehranou partii tentokrát Slovan alespoň vyhrál na pokutové kopy a udržel tím první místo v tabulce. Při brzkém vedení 2:0 a neproměněné penaltě na 3:1 je to ale určitě ztráta. Nyní je rozdíl na čele tabulky pouze jednobodový. Dubicko totiž vyhrálo v České Vsi 5:4. Teď už nás čeká tolik očekávaný vzájemný duel v Dubicku v SOBOTU 6.5. Výkop je v 16:30 a odjezd autobusu pro fanoušky je v 14:00 z hřiště v Černovíře.

SLOVAN  -  SK PASEKA   2:2 ( 2:2 )  pen. 4:3
Střelec: 3.min Marek Havelka, 15.min Tomáš Zapletal
Sestava: Sedlář - Vyroubal, Ježo, Kundrt, A.Špička - Zapletal, Láner, Petrů, Pulkert - Havelka , Zachar ( 87. D.Dočkal )
Připraveni: Kotek, Hlava, Gross, Kesler, V.Fojtík

Reportáž k utkání tentokrát použijeme z webu SK Paseky:

Nedělní dopoledne, to je tradiční čas v Černovíře na fotbal. A na výborně připraveném pažitu a před plnými ochozy se tu hrál fotbal vkustku zajímavý od první až do poslední minuty.
Domácí tým, který se vyhřívá na první příčce, začal zápas velmi zostra. Ve 4. minutě utekl po pravé straně domácí záložník, na centrovaný míč si mezi Laurinem a Hlouškem naskočil domácí Havelka a Martinák se po jeho hlavičce natahoval marně - 1:0. Druhou branku mohli domácí přidat po úniku Zachara, který obešel i Martináka, ale míč putující do prázdné brány vytlačil výborně hrající Zdena Demeter i s pomocí tyče na rohový kop. V 16. minutě si domácí Petrů zpracovává míč v šestnátce i s malou pomocí ruky, nachází volného Zapletala, který střílí přesně pod břevno - 2:0. Na náš bodový zisk by si v tu chvíli asi nevsadil ani ten nejvěrnější fanoušek. Ale prakticky o minutu později se přece jen dostáváme zpět do hry.  Popelka na půlce vyhrává souboj proti přesile dvou protihráčů, předává míč na Frantu Kučeru, který posílá svou přihrávkou Mako do samostatného úniku a ten si se svou šancí poradil jako starý mazák - 2:1. O pět minut později jsme mohli opět ztrácet dvě branky na domácí. Hostující kapitán Vojtášek zbytečně fauloval v šestnátce a pískala se penalta. K té se postavil domácí Zachar a .... Martinák jeho pokus chytá !!! Zachar měl v prvním poločase ještě jednu velmi dobrou šanci, tu mu ale zneškodnili Martinák s pomocí Vojtáška P. Pasečtí borci se po půlhodině oklepali z náporu domácích a začali ukazovat, že nejsou na čtvrtém místě náhodou. Ve 40. minutě vyslal pumelici s 25ti metrů P. Vojtášek, golman vyráží jeho střelu jen před sebe do klubka hráčů ze kterého se míč vrácí zpět do branky. Mává se ofsajd ikdyž v době střely nikdo z našich hráčů v ofsajdu nebyl. Zlepšená hra přeci jen přinesla úspěch. Jarda Kučera byl v šestnátce stažen domácích brankářem a penalta se pískala i pro nás. Franta Kučera ji s přehledem proměnil a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Poločas 2:2.
Tak jako v Bohuňovicích před dvěma týdny, jsme začli druhý poločas náporem. V 52. minutě končí centrovaný míč z levé strany jen těsně vedle domácí branky. V 55. minutě trefuje po rohovém kopu dokonce Zdena Demeter krásnou střelou břevno. Po hodině hry mohli jít do vedení naopak domácí, Pulkertovu střelu vyráží Martinák jen před sebe kde se jako první objeví domácí Zachar a posílá míč do prázdné branky, na brankové čáře ale zachraňuje Paseku Vojtášek Petr, který stačil odvrátit už jistý gol domácích. Na druhé straně nachází Jirku Kučeru křižným pasem Vojtášek Jarda, ten ale střílí pouze nad. Hra se přelévala ze strany na stranu a přítomní diváci jistě nelitovali dnešní návštěvy. Na atmosféře měli zásluhu i místní Ultras :) V 67. minutě promarnil obrovskou příležitost Geier, nikým neatakovaný se ale mezi tři tyče netrefil. Naopak z brejku mohl strhnout vedení na stranu domácích smolař Zachar, ale jeho další pokus vykopává z brankové čáry pro změnu Zdena Demeter. Domácí tým se snažil v poslední desetiminutovce vstřelit vítěznou branku, ale jejich snažení přibrzdil v 85. minutě domácí letec Zapletal, který si až moc okatě chtěl vymodlit penaltu a po druhé žluté zamířil do kabin.
 normální hrací době už branka nepadla a hostující borci si tak až ve 20. kole mohli poprvé zkusit pokutové kopy. Za nás sice proměnili pokutové kopy Zdena Demeter, Franta Kučera a Petr Vojtášek, ale dvě mladé pušky (Geier, Mako) zklamali a druhý bod do tabulky si tak připsal Černovír. Poděkování patří jak domácím fanouškům, kteří dodali zápasu tu správnou
atmosféru tak taky těm našim.

20170430 pas  0255

Z webu Regionsport.cz reportáž Jiřího Novotného
V Černovíře rozhodovaly penalty

I. A "A" Třída TJ Slovan Černovír SK Paseka
Nováček I. A třídy „A“ tým SK Paseka si vede v této soutěži doposud docela dobře a ve 20. kole zajížděl do Černovíra na hřiště dosavadního lídra. Na podzim Paseka prohrála domácí zápas 2:4, takže měla co napravovat. Černovírští, kteří by mohli pomýšlet na postup o soutěž výš, však začali zápas zostra. Již ve 4. minutě podnikli rychlý útok po pravé straně, na centrovaný míč si naskočil Havelka a jeho hlavička zapadla přesně podél tyče do branky hostí. Druhou branku mohl po deseti minutách přidat Zachar, který při svém průniku obešel i brankáře Martináka, ale následnou střelu z úhlu pasecká obrana s přispěním brankové konstrukce odvrátila na roh.Co se nepovedlo Zacharovi, napravil za další dvě minuty Zapletal. Černovírský Petrů nejprve zpracoval v šestnáctce hostů míč, přihrál jej Zapletalovi,  a ten umístěnou střelou přidal druhou domácí branku. Černovír měl tedy zápas dobře rozehraný. Jenže…Za necelé dvě minuty se pasecký Mako ocitnul sám před Sedlářem a svoji šanci bezezbytku zužitkoval – 2:1.  Klid do domácích řad mohl vlastně hned vzápětí přinést Zachar, ale nařízený pokutový kop neproměnil. Na konci první půlhodiny došlo k velké strkanici mezi hráči obou týmů. Při zahrávané standardní situaci měl Pulkert kolizi s gólmanem Paseky, do které se pak – snad po vzoru hokejové NHL – vložilo nejprve cca pět hráčů hostů, což vyprovokovalo i pár domácích borců, a vypadalo to na boj nefotbalovými prostředky. Rozvášněné hlavy nakonec mírně vychladly a hlavní sudí neudělil kupodivu ani jednu žlutou kartu. Dnešní domácí smolař Zachar měl další dobrou příležitost ke skórování na své noze ve 33. minutě, ale i tentokrát zklamal v zakončení. S blížícím se koncem poločasu začali hosté čím dál víc vystrkovat růžky a to se jim vyplatilo. Jejich branka ve 41. minutě sice ještě nebyla pro ofsajd uznána, ale srovnání stavu se nakonec dočkali. Minutu před půli Sedlář při výběhu místo míče trefil útočníka Paseky a nařízenou penaltu bezpečně proměnil František Kučera. Domácí tým tak přišel do poločasu o dvoubrankové vedení a vlastně se začínalo hrát nanovo. „Sice bojujeme, ale v mnoha momentech jsme schopni vrátit soupeře do zápasu sami. A i když si vytvoříme šance, nedokážeme je proměnit. A snad nám chybí i kousínek toho štěstí, které jsme naopak měli například v Majetíně“, posteskl si po utkání domácí kouč.
Druhý poločas začali lépe hosté a v 52. minutě mohli přidat další branku. Centrovaný míč byl lehce tečován těsně před černovírským brankářem, který měl ale štěstí, protože teč směřovala přímo do jeho náruče. O chvíli později zahrávala Paseka rohový kop a Sedlářovi tentokrát pomohlo břevno. Další branka mohla padnout po hodině hry. Technickou Pulkertovu střelu k tyči stačil brankář Martinák vyrazit, dorážka Zachara mířila už už  do branky, ale Petr Vojtášek na brankové čáře ještě stačil odvrátit jistý gól. I v následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu a pro divácké oko byla jistě atraktivní. Hosté mohli jít do vedení v 67. minutě, ale střídající Geier ač nikým netísněn se mezi tyče netrefil. Udeřit mohlo hned vzápětí na opačné straně, když akci smolaře Zachara znova na brankové lajně odvracel Zdeněk Demeter. Domácí tým se snažil v posledních minutách rozhodnout zápas ve svůj prospěch a mohutně se tlačil do útoku, toto úsilí však zbrzdilo vyloučení Zapletala po druhé žluté kartě. Jeho pokus vykoledovat si penaltu však byl až příliš ochotnický. V normální hrací době tak skončil zápas remízou a na řadu přišly pokutové kopy. V nich byli úspěšnější nakonec domácí a za penaltovou výhru si do tabulky připsali dva body.

Slovan Černovír – Paseka 2:2 (2:2), pen. 4:3

Branky: 4. Havelka, 16. Zapletal – 17. Mako, 44. (pen.) Kučera F.. ŽK: 27. Vyroubal, 56. Špička, 77. Zapletal – 19. Vojtášek J., 24. Hloušek. ČK: 85. Zapletal (druhá ŽK).

Rozhodčí: Motal – Jelínek, Petrásek. Diváci: 125.

Černovír: Sedlář – Ježo, Špička, Vyroubal, Petrů, Láner, Pulkert, Kundrt, Zachar (87. Dočkal), Havelka, Zapletal. Trenér: Petrů.

Paseka: Martinák – Hloušek (78. Janoušek), Vojtášek P., Demeter Z., Demeter R., Laurin (54. Geier), Kučera F., Kučera Jar., Vojtášek J., Mako, Popelka (54. Kučera Jiří). Trenér: Michalík.