S velkým očekávaním odehráli muži Slovanu Černovír důležitý zápas v Dubicku. Místní celek se netají ambicemi na postup do krajského přeboru a v podstatě celou sezónu nahání Slovan v tabulce. Po tomto vzájemném zápasu je situace naprosto vyrovnaná, neboť utkání nakonec skončilo remízou 1:1. Fanoušci ale mohli tento konečný výsledek předpokládat, neboť remízově skončili zatím všechny předešlé duely. Ať už se hrály v Černovíře, nebo právě v Dubicku. Takže síla obou soupeřů je vyrovnaná už dlouhodobě. A o tom kdo nakonec soutěž vyhraje rozhodnou až zápasy v posledních pěti kolech. Slovan hraje doma s Hlubočkami, Českou Vsí a Lošticemi a jede do Bohuňovic a v posledním kole do Bohdíkova. Dubicko jede do Bohdíkova , Haňovic a na závěr do Bělkovic, přivítá pak Moravský Beroun a Litovel.
K samotnému zápasu překvapivě není moc co psát.  Jakkoliv se mohlo zdát, že střet druhého mužstva z tabulky s prvním celkem nabídne ten nejlepší fotbal, tak skutečnost byla jiná. Slovan stále musí řešit problémy se sestavou a tak se do té základní dostali hráči z lavičky Tomáš Kesler a dorostenec David Dočkal, kteří nahradili potrestaného Zapletala a dalšího zraněného, Petra Vyroubala. Tyto problémy se asi Dubickým nedonesly, neboť se nepochopitelně netlačili dopředu a čekali, co vymyslí Slovan. Ten byl sice pohyblivější v záloze, ale k ohrožení branky se nedostával i díky hodně nekvalitní hrací ploše. A tak největší šanci první půle zahodil po trestném kopu domácí stoper Skopal, který tečoval míč nad hostující bránu. Poločas tak ve velkém poklidu dospěl do bezbrankového konce.
Druhá půle byla přece jen zajímavější. Hned v 47.min totiž zahrával hostujíci Aleš Špička rohový kop a velmi důrazný Bořa Petrů si v malém vápně hlavou poradil náramně. Byla to první šance Slovanu a hned využitá. Skóre 0:1 ale vydrželo pohříchu jen necelých 10 minut. Po chybě v rozehrávce si na dlouhý míč zaběhl domácí snajper Jakub Hymr a z levého křídla si míč navedl napříč vápnem tak, že žádný z hostujících hráčů nebyl schopen jeho atak přerušit. A když se to nepovedlo ani Jardovi Sedlářovi v brance, tak se domácí mohli radovat ze srovnání stavu na 1:1. Od té chvíle byl Slovan pasivnější a mohl za to pykat. Po faulu střídajícího Vojtu Fojtíka kopali domácí v 67.min trestňák a přetažený míč si našel Skopal. Na brankové čáře si obhazoval Aldu Špičku, který nešikovně zahrál rukou. Rozhodčí správně pískl penaltu, která asi měla zápas rozhodnout. Hostující gólman však tentokrát svůj duel nervů s Jakubem Hymrem vyhrál a zázračným zákrokem udržel remízový stav. Tím se zase dostali trochu více do hry hosté a tak utkání dospělo do vyrovnaného konce a tudíž k penaltovému rozstřelu. No a tato loterie Slovanu moc nejde. První neúspěšný střelec Slovanu Marek Havelka mohl ještě poděkovat domácímu Svačinovi, že vrátil Černovír do hry. Nicméně po další neúspěchu Petra Lánera si už domácí plusový bod navíc vzít nenechali.
Jak už bylo psáno výše, oba soupeři mají nyní na kontě 48 bodů a Slovan má lepší skóre. Jestli je výhodou Dubicka to, že v Černovíře vstřelilo 2 branky a Slovan v Dubicku jen jednu, si netroufám tvrdit. Stejně jako to, který ze soupeřů patří víc do krajského přeboru. To nechť posoudí fanoušci. Mohou porovnat areály celků, kádry mužstev a možnosti dalších okolností, které k fotbalu patří. Následující měsíc nám tu tajenku rozluští.

DUBICKO - SLOVAN   1:1 ( 0:0 )   pen. 4:3
Střelec:   47.min Bořa Petrů
Sestava: Sedlář - Kesler, Ježo, Kundrt, A.Špička - D.Dočkal (44. V.Fojtík), Láner, Petrů, Pulkert - Havelka, Zachar
Připraveni: Kotek, Hlava, Meissner, Gross
Zraněni: Géc, Murárik, Vyroubal, Zdráhal, disciplinární trest Zapletal