I. A Třída "A"SK ŘetězárnaTJ Slovan Černovír

Černovírští fotbalisté odehráli tuto neděli předposlední domácí zápas letošního ročníku I. A třídy „A“ a soupeřem jim byl tým z České Vsi. Domácí potvrdili své postupové ambice a zvítězili o dvě branky. Nutno však podotknout, že výhra se nerodila úplně hladce.
Slovan stejně jako v minulém kole v Bohuňovicích i dnes na svého soupeře vletěl hned od první minuty a vytvořil si velké množství šancí. Kdyby to po první dvacetiminutovce bylo 5:0, nikdo by se ani nemohl divit. Již ve 2. minutě promarnil svoji šanci v souboji s gólmanem hostů Havelka a o minutu později trefili domácí po rohovém kopu tyčku. Skóre se tak poprvé měnilo až v minutě šesté – hosté zahráli špatnou malou domů, tu vystihl Havelka, ale proti brankáři znova neuspěl. Vyražený balón se však dostal k černovírskému hrajícímu trenérovi, a ten přenádhernou střelou „z první“ vymetl pavučinky v bráně Michálka.
Na konci úvodní čtvrthodiny se kolem lajny protáhl Pulkert, ale jeho zpětnou nahrávku Kundrt netrefil a následně ani dobíhající Havelka. Z následné akce nastřelil Kundrt břevno a gólově se mu zadařilo až v 19. minutě, kdy hlavičkou zblízka přidal druhou branku domácích.
„S proměňováním šancí se často trápíme, ale na druhou stranu se v takových zápasech ukazuje síla mužstva, kdy jsme schopni to zlomit ve svůj prospěch i v situacích, kdy nedáváme góly. Samozřejmě bych byl rád, kdybychom produktivitu zvýšili, takže i nadále máme na trénincích na čem zapracovat,“ zhodnotil trenér Petrů výkon svých svěřenců.
Nevyužité příležitosti mohly domácí tým začít mrzet ve 26. minutě, když Nepožitek tvrdou a krásnou střelou vrátil hosty do zápasu. Černovír za další tři minuty mohl odskočit znova na dvougólové vedení, když Kundrt skvěle uvolnil Havelku, ale dnešní smolař tváří v tvář brankáři vybojoval jen rohový kop.
S končící první půlí začali být hosté stále odvážnější, což ukázali při rychlém brejku, střela Jatiho však mířila mimo bránu. Poté vsítili dokonce i branku, ta však nebyla pro ofsajdové postavení uznána. Během této akce se zranil domácí brankář a musel být posléze vystřídán.
Domácí celek by mohl do šaten odcházet klidněji, kdyby na konci poločasu využil své dvě dobré šance. Nejprve nikým nehlídaný Ježo kousek od brány nedosáhnul na centrovaný míč a o chvíli později Zachar špatně vyřešil brejkovou situaci. Místo nahrávky zcela volnému Pulkertovi volil individuální zakončení a na hostujícího gólmana nevyzrál.

Úvod druhého dějství patřil překvapivě celku z České Vsi. „Na začátku druhého poločasu začali hosté hrát aktivněji a zápas se srovnal. K tomu přispělo zřejmě i to, že v první půli jsme neproměnili plno šancí, a to nás asi trochu vykolejilo. V těch hlavách hráčů to pak je a obavy o výsledek přispívají k tomu, že některé herní situace nevyřeší správně,“ vysvětloval trenér Petrů. Pěkné sólo předvedl českoveský Šebesta, který vybojoval míč až na vlastní polovině, před bránou poslal míč na Marcinova, ale jeho přízemní střelu Sedlář lapil. Blízko vyrovnání byla Řetězárna v 54. minutě – Marcinov ukázal obrovské zrychlení, kdy i s míčem přesprintoval Keslera, ale Pulkert ve spolupráci se Sedlářem dokázali na poslední chvíli míč odvrátit na roh.
Chvíli nato udělal při výkopu obrovskou hrubku brankář hostů a míč se dostal k Havelkovi, jenž jej hlavičkou okamžitě vrátil na Kundrta. Ten však dal pouze vyniknout předtím chybujícímu Michálkovi. Domácí se uklidňující branky konečně dočkali necelou půlhodinu před koncem. Zákrok na Petrů v pokutovém území posoudil hlavní arbitr jako nedovolený a navzdory obecně zažité pověře, že faulovaný hráč by penaltu kopat neměl, šel Petrů na její exekuci. Jeho umístěnou střelu sice Michálek vystihl a sáhl si na ni, balón ale nakonec v síti přece jen skončil.
Čtvrtá domácí branka padla znova z penalty, kterou rozhodčí odpískal po předchozím velkém závaru a strkanici na hranici malého vápna. Havelka poslal gólmana na opačnou stranu a své spoluhráče zase o něco více uklidnil do zbytku zápasu. To uklidnění bylo možná až příliš velké, protože v poslední minutě utekl domácí obraně Jati a svůj průnik korunoval kosmetickou úpravou skóre.
Domácí tým si tedy připsal další potřebné vítězství a v řadách černovírských fandů tak mohly propuknout tradiční oslavy. Místní Ultras se sympaticky rozloučili i se soupeřem skandováním „Slovan zdraví Českou Ves“. Na což reagovali hráči hostů uznalým potleskem a zdvižením palců, hezké gesto navíc předvedl i jejich trenér, který si šel osobně podat ruku se skandujícími Ultras.
TJ Slovan Černovír – SK Řetězárna 4:2 (2:1)
Branky: 6. a 66. (pen.) Petrů, 19. Kundrt, 77. (pen.) Havelka – 26. Nepožitek, 90. Jati. ŽK: 73. Obšil, 76. Michálek, 81. Nepožitek (všichni SK Řetězárna).
Rozhodčí: Štětka – Sedláček, Kouřílek. Diváci: 120.
Černovír: Gross (39. Sedlář) – Kesler, Ježo (88. Murárik), Špička, Vyroubal, Petrů, Láner, Pulkert, Kundrt, Havelka, Dočkal (33. Zachar). Trenér: Petrů.
Řetězárna: Michálek – Bajza (79. Kováč), Křivan, Kočí (57. Chromek), Žák, Zrník, Obšil (81. Vlachopulos), Marcinov, Nepožitek, Šebesta, Jati. Trenér: Kratochvíl.