Jste zde:
Vytisknout
E-mail

Dlouho očekávaný start Slovanu v krajském přeboru se stal skutečností. Fanoušci a hráči se dočkali v neděli 6.8.2017. Soupeřem byl celek Jiskra Rapotín. Tento tým známe, neboť jsme s ním v nedávné minulosti odehráli 4 mistrovské zápasy. Podmínky pro fotbal byly ideální, když lehce pršelo a vzhledem k tomuto počasí byla i divácká kulisa skvělá. Zápas nakonec asi spravedlivě  dospěl do dramatického penaltového rozstřelu, který zvládli lépe domácí Slovanisti. 
Jak už se stalo trochu pravidlem, opět nebyli Černovírští kompletní. Tentokrát citelně chyběli zraněný Marek Havelka, nemocný Tomáš Zapletal a hlavně Bořek Petrů, který pobýval v zahraničí. A aby toho nebylo málo, tak se domácím nepovedl ani vstup do zápasu. Nervozita byla celkem patrná. První velkou šanci ve 12.min ještě hostům překazil skvělým vyběhnutím gólman Kuba Gross. V 19.min už ani on však nemohl uspět proti výborné koncovce hostujícího Tomáše Valenty. Naštěstí se Slovan netrápil příliš dlouho a také on vstřelil první branku v krajském přeboru. Výraznou měrou se o to zasloužil Jakub Zachar, který v 25.min využil chybné rozehrávky hostů. Na polovině zabalil míč, utekl obráncům a dostal se do zakončení. Jeho střelu ještě brankář Šafář vyrazil, ale pouze před dobíhajícího Petra Kundrta, který nemohl mít se skórováním na 1:1 problém. Po této brance se hráči Slovanu trochu uvolnili, ale přesto byli nebezpečnější hosté. Na straně Černovírských sice nebezpečně střílel na zadní tyč Eda Pulkert, ale míč šel těsně vedle. To hosté tlačili mnohem víc díky bezchybné kombinaci a dobré práci s míčem všech svých hráčů. Zejména posledních deset minut první půle přestáli domácí se štěstím.
Ale bohužel už ani štěstí nepomohlo odolat Rapotínskému brejku hned v nástupu do půle druhé. Hostující kapitán Tomáš Indra svůj výlet do otevřené obrany domácích zakončil střelou na zadní tyč, od které se míč odrazil do brány. Hosté tak ve 47.min opět vedli rozdílem jedné branky 1:2. Slovan sice nepanikařil, ale k ohrožení hostujícího gólmana Šafáře měl hodně daleko. Zdálo se, že Rapotínští svou herní vyspělostí dovedou zápas do vítězného konce. Že tomu tak nakonec nebylo rozhodly dva faktory. Hosté totiž trochu ustoupili ze své aktivity a pustili Slovan více na svoji polovinu. To znamenalo více nedovolených zákroků a standartních situací před brankou Rapotína. Slovan se tak nenápadně dostával do závěrečného náporu. Hodně tomu taky pomohlo střídání unaveného Honzy Janošťáka čerstvým Danem Smrčkem v 70.min. Právě Dan Smrček totiž vyhrál klíčový souboj na půlící čáře a dokázal otočit hru na volného Jakuba Zachara na pravém křídle. Tomu už stačilo "jenom" stříleným centrem po zemi oslovit kanonýra Petra Kundrta na malém vápně. Přišlo opět bezchybné proměnění šance a srovnání stavu v 86.min na 2:2. A když se nechal v 88.min vyloučit dotčený stoper Rapotína bylo jasné, že zápas skončí penaltovým rozstřelem o jeden bod navíc. A to je vždycky loterie. Tentokrát však šťastnější pro domácí Slovan. Začínal Petr Kundrt a proměnil, následně hosté srovnali. Ve druhé sérii neuspěl Pavel Rak a Rapotín se dostal do výhody. Pak postupně proměnili všichni střelci. Na straně Slovanu postupně Petr Láner, Jakub Zachar a Petr Vyroubal. Rozhodující mečbol měl ale v páté sérii hráč hostů. Kuba Gross ale svůj tým podržel a střelu chytil. V šesté sérii se trochu překvapivě zvedl z hloučku možných střelců Dan Smrček a proměněnou desítkou jenom podtrhl svůj dobrý debut v Černovírském dresu. Pod tlak se tak dostal rapotínský střelec, čehož Kuba Gross dokázal bezezbytku využít. Zavřel bránu, penaltu lapil a pomohl tak k zisku prvních dvou bodů do náročné sezóny.
První zápas v KP je tedy za námi. Zisk 2 bodů je skvělý. Slovan se musel vypořádat s absencemi i s nepříznivým průběhem zápasu. První kontakt s herní kvalitou v přeboru jsme jakž takž ustáli. Ale stačit to asi nebude. Ale to se teprve uvidí. Teď máme radost. Dalším soupeřem bude v sobotu 12.8. v 17:00 celek Viktorie Přerov, který sestoupil z divize. Navíc v prvním domácím zápase podlehl rezervě HFK 1:2. A že by Přerov prohrál i druhý domácí zápas ? Proč ne. Bude to hodně těžké. Ale nemožné ? Nemožné určitě ne. Slovan bude bojovat. 

SLOVAN ČERNOVÍR - JISKRA RAPOTÍN  2:2 (1:1) na pen. 5:4

Góly: 25.min, 86.min Petr Kundrt

Sestava:
Gross-Kesler,Láner,Murárik,Ježo-Janošťák (70.Smrček),Rak,Vyroubal,Pulkert-Zachar,Kundrt
Připraveni: Sedlář, Fojtík, Meissner, Zdráhal

Na prvním snímku je zachycen smutek poté, co Pavel Rak neproměnil penaltu. Na dalších třech jsou výrazné postavy utkání, střelec dvou gólů Petr Kundrt, penaltový specialista Jakub Gross a dvojnásobný nahravač Jakub Zachar. No a nakonec radost sdílená s našimi fanoušky po zisku dvou bodů do tabulky KP. 

Rapotín 1 06082017

Rapotín 6 06082017                   Rapotín 5 06082017                   Rapotín 8 06082017

Rapotín 7 06082017

 

 

Travel Turne Tranzito