Po úvodním domácím zápase s Rapotínem, kdy se nám podařilo vyválčit po penaltách 2 body, zajížděl Slovan ve druhém utkání na hřiště 1.FC Viktoria Přerov. Ještě před dvěma měsíci byl mezi těmito soupeři rozdíl dvou výkonnostních tříd. Jenomže soutěže byly mezitím ukončeny a zatímco Slovan vyhrál I.A třídu a jede na vítězné vlně, domácí Přerov sestoupil z divize do krajského přeboru. A že situace Viktorky není v pořádku ukázal už první domácí zápas a 1.HFK Olomouc, když podlehli 1:2. To byl pro Černovírské náznak výkonnosti našeho soupeře. Navíc se nezdálo pravděpodobné, že by si domácí dovolili luxus dvou domácích proher na začátku soutěže.
Zápas začal na velmi dobře připraveném velkém trávníku s mírným zpožděním a s jednou změnou v sestavě Slovanu. Sice ještě stále nebyli k dispozici nemocní Tom Zapletal s Markem Havelkou, ale do základu se už dostal Bořek Petrů. Na postu kapitána tak nahradil Petra Lánera a uprostřed záložní řady vyměnil Petra Vyroubala. Takže sestava kompaktní, stejně jako složení našich ultras. Ti se na tribuně, připomínající pražskou Julisku, neztratili a byli slyšet od začátku do konce. První minuty utkání patřily určitě domácím. Hosté se trápili s rozehrávkou a nabízeli domácím možnosti rychlých kontrů do otevřené obrany. Přerovští se ale bohudík potýkali s koncovkou. Nejprve hasil šanci ve 12.min po přetaženém centru Tomáš Kesler. V 18.min přišel před bránu Slovanu pěkný centr z levého křídla, ale domácí jen těsně minuli. Pak musel dvakrát řešit ošemetnou situaci brankář Kuba Gross. V 25.min po trestném kopu zachraňoval účelně nohou a v 28.min se musel dokonce vydat daleko mimo vápno, aby zmařil nebezpečný brejk. V této fázi zápasu se hosté víceméně bránili a hrozili jen z dlouhých nákopů. Dvě nebezpečné situace měl Petr Kundrt, ale ani jednou nezvolil v koncovce přehození gólmana, což se z tribuny jevilo jako nejlepší řešení. Podobu poločasovému skóre tak dalo posledních 5 minut. Ve 40.min totiž trochu zazmatkoval stoper Petr Láner a domácí útočník běžel sám od půlící čáry. Lány ho však naštěstí těsně před vápnem trochu vychýlil ze střeleké pozice a zbytek vyřešil perfektním zákrokem Kuba Gross. No a ve 43.min se konečně míč ocitnul v některé z branek. Postaral se o to střelec Petr Kundrt. Ten si ve vápně perfektně našel centr Pavla Raka a balón uklidil do protipohybu domácího brankáře. První půli tak vyhrál Slovan se štěstím 0:1.
Do druhé půle mohli tudíž hosté spřádat plány na udržení vedení s hrou na brejky. Tím spíš, že v 52.min už to bylo 0:2. Kombinaci s rychlou výměnou míčů zakončil bezchybnou koncovkou Petr Kundrt. Vsítil tak již svoji čtvrtou branku v soutěži jenž měla přinést hostům větší klid na kopačky. To se sice stalo, ale bohužel jen krátkých 5 minut. V končící 57.min si domácí forvard poradil ve vápně s centrovaným míčem z trestného kopu a po zpracování na prsou zakončil střelou po zemi na delší tyč. Kuba Gross na ni nedosáhl a bylo to 1:2. No a dala se čekat perná půlhodina do konce. Viktoriáni se sice po přeskupení řad tlačili více před bránu Slovanu, ale značně jim chyběl klid a kvalita v zakončení. Tyto potřebné vlastnosti ale určitě nechybí Petru Kundrtovi. V 74.min se zkušeně dostal na půlící čáře k dlouhému odkopu a vybídl do sóla Jakuba Zachara. Ten měl sice v koncovce docela štěští, ale koho po zápase zajímalo, že se míč dostal do sítě po střele mezi gólmanovýma nohama. Bylo to zkrátka 1:3 a zápas prakticky rozhodnut. Pak ještě domácí zahodili velkou šanci po centru z pravého křídla, když hlavičkující hráč přestřelil. V tu chvíli už všichni na stadionu věděli, že dnes vyhraje Slovan. Tak jak praví jedna sloka od našich ULTRAS: ....... už to říkám po sté, dnes vyhrají hosté...... Byla to pravda.
Po dvou zápasem má tedy soubor kolem Petra Kundrta 5 bodů a dva domácí zápasy před sebou. Je však potřeba s pokorou přiznat, že se nás stále drží potřebné štěstí. Tentokrát jsme sice stále vedli, ale vůbec tak tomu nemuselo být. Výrazně mužstvu pomáhají výkony gólmana Kuby Grosse a Petra Kundrta. Jeden gólům zabraňuje jak může a druhý góly dává s úžasnou efektivitou. Tentokrát se k těmto dvěma ve druhém poločase výkonem přiblížil Tomáš Kesler. Je ale dobře, že tým má ještě rezervy. Sezóna teprve začíná a síla kádru se ještě ukáže. Hned v příštím kole nás čeká zajímavé derby s 1.HFK Olomouc. Bude to atraktivní zápas dvou mužstev z čela tabulky. Určitě si ho nenechejte ujít.

1.FC VIKTORIA PŘEROV  -  SLOVAN ČERNOVÍR   1:3  (0:1)

Góly: 44.min, 54.min Petr Kundrt, 75.min Jakub Zachar