Po vítězství na půdě ex-divizního Přerova čekalo Slovan derby. Pod komín totiž přijeli mladíci z Holice. Bohužel domácí se museli v zápase obejít bez devíti (!!!) hráčů kádru, z nichž minimálně čtyři by nastoupili v základní sestavě, a přestože ti, co nastoupili, bojovali, na výsledku to bylo bohužel znát. Ale pojďme pěkně popořádku…
Začátek utkání byl ve znamení oslav životního jubilea domácí legendy Miloslava Tihelky, který Slovan vedl do zápasu jako kapitán. Po úvodní tříminutovce, věnované výše jmenovanému, se do zápasového tempa rozjeli rychleji hosté a prakticky hned udeřili, když se v 5. minutě prosadil po rychlé akci a střele k tyči z druhé vlny Spurný 0:1. Dvacet minut jakoby domácí vůbec nevěděli, co si s hbitými mladíky hostí počít. Ti ale naštěstí hráli jen po šestnáctku a tak domácí brzo začali získávat půdu pod nohama a začali být vyrovnaným, místy i lepším týmem, za což byli po zásluze odměněni, když po prodlouženém rohovém kopu srovnal ještě do půle hlavou Kundrt 1:1.
Po změně stran začali domácí tak, jak první půli skončili a během úvodních pěti minut měli dvě velmi slibné šance skóre otočit. Nejprve pláchl hostující obraně Pulkert, naservíroval míč z druhé vlny nabíhajícímu Kundrtovi, jehož střelu za zády překonaného gólmana vykopl jeden z beků, aby vzápětí utekl obráncům Smrček, našel před bránou Kundrta, kterého ale výtečně zdvojila dvojice hostujících stoperů a nenechala jej ani zakončit. A přišel trest. V 53. minutě se po rohovém kopu a několika odrazech dostal míč za hranicí vápna k Tilkeridisovi, ten si jej výborně zpracoval a tvrdou a přesnou střelou poslal hosty do vedení 1:2. O čtyři minuty později zvýšil po rychlém brejku Blažkovský, který se štěstím prostřelil Grosse, už na 1:3 a bylo vymalováno. Do té doby bojující domácí odpadli a v této fázi byli na hřišti jen holičtí, kteří skvěle kombinovali a vypracovali si ještě další tři brankové příležitosti, které ale i díky výtečným zákrokům Grosse neproměnili. Přesto se navýšení skóre dočkali, když na sebe vzal úlohu snajpra obránce Bořil, který v rozmezí 10-ti minut dvakrát skóroval a uzavřel výsledek utkání na 1:5 pro Holici. Mezi jeho dvěma zásahy mohl hostující vedení třikrát zmírnit hlavou Kundrt. První pokus na brankové čáře odvrátila obrana, druhý chytl gólman a třetí mířil nad hostující svatyni…
Přesto, že oslabená sestava domácích byla hostům půlku utkání vyrovnaným soupeřem, hosté zvítězili naprosto zaslouženě, protože celkově byli rychlejší a fotbalovější. I tak má toto utkání pro domácí i pozitivum, díky zařazení tří hráčů z dorostu, kteří rozhodně nezklamali a ukázali, že do budoucna mohou být oporou týmu mužů.
Slovan Černovír - 1.HFK Olomouc „B“ 1:5 (1:1)
Branky: 37. Kundrt - 5. Spurný, 53. Tilkeridis, 57. Blažkovský, 66. a 76. Bořil.
Diváků: 200.
Sestava Slovanu: Gross - Kesler, Láner, Hanousek, Zdráhal - Fojtík (64. Kirschbaum), Tihelka (3. Hrstka), Petrů, Pulkert (89. Okleštěk), - Kundrt, Smrček (80. Dočkal).