Jste zde:
Vytisknout
E-mail

Druhé mistrovské utkání čekalo na mladší žáky ve Šternberku v neděli 27.8.2017. Zápas byl sice naplánován na umělé trávě, ale naštěstí zvítězil rozum a za velkého vedra se hrálo na přírodní trávě. O soupeři jsme toho věděli pouze tolik, že v prvním zápase prohrál jen těsně na půdě Kozlovic 1:2. Pro Slovan to byla informace k větší obezřetnosti, neboť Kozlovice byly v loňském ročníku velmi dobré.
Kluci však k zápasu přistoupili skvěle a nenechali nikoho na pochybách, že i toto utkání vyhrají. A podobně jako minule, tak i tentokrát otevřel gólový účet netradiční střelec Marťa Lebl. 
Ten

 ani nebyl uveden v předzápasové anketě jako možný střelec. Ve 3.min však nedal gólmanovi šanci. Postupem času se k němu přidali Martin Škoda a dvakrát taky Šimon Štreit. Smůlu měl tentokrát Pepa Kneip, který dvakrát mířil pouze do brankové konstrukce. Poprvé v sezóně nastoupil k zápasu Michael Weiner na pozici hrotového útočníka a rozhodně nezklamal. Ostatně stejně jako všichni ostatní hráči. Vítězství 4:0 posunulo Slovan po dvou kolech do čela tabulky. Další zápas nás čeká konečně na domácím hřišti, když hostíme celek z Němčic nad Hanou.
Starší žáci měli tentokrát velkou smůlu v koncovce. Celý první poločas byli lepším celkem, ale nedokázali míč protlačit za soupeřova brankáře ani v těch největších šancích. Domácí tak horko těžko ubránili remízový stav 0:0 do přestávky. Začátek druhého poločasu Slovanisti trochu povolili a Šternberk se nadechl ke dvěma výpadům před brankáře Psotku. Ten první ještě stačila obrana zažehnat, ale ten druhý už domácí dokázali proměnit a překvapivě se ujali vedení 1:0. Teprve potom černovírští zabrali a přikovali domácí před jejich bránu. Bohužel však bez patřičné efektivity. Nakonec se přeci jen ujala jedna nebezpečná situace a Šternberští obránci si srazili míč do vlastní sítě. Více gólů už nepadlo a tak byl konečný stav utkání 1:1. A v penaltovém souboji o bod navíc už byl Slovan lepší. Proměnili postupně Maty Krejčí, Kuba Vláčil, Matěj Janšta a Lukáš Spáčil. Neproměnil pouze Kuba Žvátora.

MLADŠÍ ŽÁCI:    FK Šternberk  -  Slovan Černovír  0:4 ( 0:2 )   

Branky:    Šimon Štreit 2, Martin Lebl, Martin Škoda

Sestava: Šindelka - Poledna, Judas, Kneip - Lebl, Škoda, Štreit - Domanský, Weiner, Janalík, Woláková

STARŠÍ ŽÁCI:    FK Šternberk  -  Slovan Černovír  1:1 ( 0:0 ) pen. 3:4

Branka:   vlastní

Sestava: Psotka - Spáčil, Baláž, Janšta - Krejčí, Masopust, Kovář, Vláčil - Poláček, Čebiš, Petřek
Střídali: Bartl, Žvátora, Kvapil, Gronich, Torres

 

Štbk 27082017

Travel Turne Tranzito