Jako první celky odehrály svoje mistrovská utkání na jaře 2018 žáci Slovanu. Na velký pátek 30.3.2018 a po dohodě se soupeřem na umělé trávě ZŠ Heyrovského. Oním prvním soupeřem byli žáci Slavonína. Tudíž se jednalo o derby. Takže o dramatický náboj bylo postaráno. Dvojzápas nakonec skončil bodovým smírem. Nejprve mladší borci Slovanu podlehli vysoko 0:7 a následně starší žáci Slovanu po vyrovnané bitvě vyhráli 1:0.

MLADŠÍ :   Slovan Černovír - FK Slavonín 0:7 (0:4)
Sestava: Šindelka - Zatloukal, Domanský, Kneip - Janalík, Škoda, Weiner - Šlosar D., Woláková, Kortiš

Mladší žáci nastoupili do premiérového mistráku roku 2018 po dlouhé zimní přípravě včetně soustředění. Kvalita tohoto mužstva se odvíjí od toho, kolik hráčů z kádru starších žáků je schopno pomoci. A to tentokrát nebyl nikdo. Navíc ještě na zápase chyběli hráči jako Honza Poledna a Martin Lebl. Naopak nám velmi pomohl David Šlosar, který je ročník 2008 a dá se říct, že byl naším nejlepším hráčem. Bohužel nám nevyšel předzápasový plán udržet bezgólový stav alespoň do 20 minuty, prože už v 7.min to bylo 0:2. První gól padl po zbytečné ztrátě ve středu hřiště a následné střele a druhý po kvalitní individuální akci soupeře. Teprve pak jsme se trochu dostali do hry a na dostřel soupeřovy brány. Nicméně poločasových 0:4 po dalších chybách bylo asi odpovídajícím stavem průběhu hry. Ani nástup do druhé půle nebyl dobrý. Hned ve 36.min byl stav 0:6. A teprve potom jsme se opět dostali trochu do hry. Ale kýženou jednu branku se nám vstřelit nepodařilo. Ačkoliv je nutno brát konečné skóre jako neúspěch, tak je třeba říct, že určité dílčí zlepšení je znát. V této sestavě širšího kádru jsme totiž hráli na podzim jen vyjímečně. A třeba srovnání s podzimním utkání se stejným soupeřem ukázalo, že tento zápas byl kvalitnější. Uvidíme jak se borci s porážkou vyrovnají a jak budou dál v sezóně pokračovat.

STARŠÍ :   Slovan Černovír - FK Slavonín 1:0 (0:0),  branka:  Petr Čebiš
Sestava: Žvátora - Zdeněk, Baláž, Spáčil, Janšta - Krejčí, Masopust, Kovář, Bluma - Čebiš, Machka,   Psotka, Vláčil, Šárník

Také starším žákům chybělo v tomto utkání pár hráčů, kteří určují kvalitu hry. Tentokrát nebyli "klapači" z Bohuňovic Petřek, Poláček, Kvapil a také kapitán Gronich s Kalvachem. Novým členem kádru se v zimní pauze stal jen Martin Zdeněk. Už podzimní utkání stejných soupeřů ve Slavoníně bylo velmi vyrovnané a stejně těžký zápas se dal čekat i tentokrát. O co byl Slovan možná lepší technicky, to Slavonínští nahrazovali silou a bojovností. Navíc byli zdravě hecovaní střídačkou. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou. Začátek druhé půle měl lepší Slovan. Hosty trochu víc zatlačil, ale bohužel se k šanci nedostal. Přesto se dobrý úvod podařilo zúročit. V 45.min totiž předvedl skvělou individuální akci Matěj Kovář. Po zisku míče ve středu pole se mu podařilo vniknout zprava do vápna a přízemním centrem našel volného Petra Čebiše. Ten se v takových situacích často nemýlí a potvrdil to i tentokrát gólem na 1:0. Poté hra opět upadla do bojovného stylu a ačkoliv měla obě družstva šanci ke vstřelení branky, stav se už nezměnil. 3 body si tak připsal Slovan a rozjel sezonu vítězně. Utkání asi rozhodla malinko větší individuální zručnost kluků ze Slovanu.