S velkým očekáváním se odehrál duel starších žáků Slovanu Černovír v Jeseníku. Byl to souboj prvního celku v tabulce s druhým a asi vyvrcholení celé žákovské sezóny. Před zápasem byl náskok domácího Jeseníku 5 bodů a tak byli domácí favoritem. Tento rozdíl asi nejvíc ovlivnilo vítězství Jesenických na podzim v Černovíře 2:0. Nicméně kluci ze Slovanu neprohráli v řadě už 13 zápasů a tak trochu předzápasové spekulace zpochybňovali. Utkání samotné nabídlo asi to nejlepší co lze v této soutěži vidět. Kvalitu kombinace, rychlost a jak je teď moderní spoustu gólů. Možná malinko chyběla trochu lepší atmosféra v ochozech. První šanci zápasu si vytvořili domácí, kdy po závaru z rohového kopu v 8.min napálili míč jen do břevna brány Slovanu. Na první gól se čekalo do 16.min kdy Jeseník využil zaváhání defenzívy Slovanu a dorážkou do prázdné brány vstřelil první gól. Teprve potom se kluci ze Slovanu probudili a začali hru vyrovnávat. Přežili ještě další střelu do brankové konstrukce v 20.min, ale pak už hrozili větší aktivitou. Do hlavní hlavní role poslední čtvrthodiny poločasu se pasoval Michal Kalvach. Nejprve individuální akcí na levém křídle uvolnil Tadeáše Petřka, který postupoval sám na bránu ve 25.min. Šanci ale nevyužil. Potom se už ale Slovan dočkal. V 30.min si obrana domácích s Michalem Kalvachem nevěděla rady a pomohla si jen za cenu nedovoleného zákroku ve vápně. Pískala se penalta se kterou si poradil Lukáš Gronich. Zaraženým domácím pak ještě předvedl jedno číslo Michal Kalvach, když po sóle z poloviny hřiště a střele z dorážky přidal v 33.min druhý gól Slovanu a stanovil tak poločasové skóre na 1:2 pro Černovírské.
Do druhé půle tak Slovan vstupoval s náskokem, který chtěl bránit. Bohužel to nevydrželo ani 10 minut. Nejprve se k dorážce vyražené střely ve 40.min dostal nejdříve domácí forvard a vyrovnal na 2:2. Načež v 45.min domácí opět získali odražený míč a zdařilou koncovkou se dostali opět do vedení 3:2. Zdálo se, že mladší borci Slovanu už nenajdou sílu na gólovou odpověď. Ale pochybnosti nebyli na místě. Ještě jednu akci ze svého umění vytáhli a po skvěle zahraném rychlém protiútoku vyrovnal v 50.min Matěj Poláček. Za nezměrnou snahu a bojovnost si naši kluci vyrovnání zasloužili. Do konce však zbývalo dlouhých 20 minut. Rozhodující branka utkání tak padla po tlaku domácích v 65.min. střelou z hranice šestnáctky. Dramatický zápas tak skončil vítězstvím domácích 4:3, kteří upevnili svoji pozici na prvním místě tabulky. Slovan však nezklamal, určitě nebyl horším z celků a kdo ví, nebýt zdravotních problémů obou gólmanů, třeba by i dokázal zvítězit. Přidáváme i komentář Jesenické strany z jejich webu.

"V neděli se hrál na jesenickém stadionu očekávaný přímý střet dvou nejlepších mužstev krajského přeboru starších žáků U-15. Domácí Jeseník přivítal Slovan Černovír a jako zdvořilý hostitel se rozhodně nechoval. Od první mínuty jeseničtí hráči bušili na černovírská vrata a odměnou za aktivní útočnou hru byl vedoucí gól, který dal po chybě černovírského brankáře Samuel Planý. Jenže v dalším průběhu prvního poločasu se hosté čím dál víc osmělovali a nacházeli hluchá místa v jesenické defenzivě. Pět minut před přestávkou z pokutového kopu vyrovnali a ještě do konce poločasu přidali rychle vedoucí gól. Bleskový obrat zmrazil domácí úsměvy a po pauze se muselo zase makat.
Výborný fotbal po změně stran přinesl velké drama. Nejprve po Dřímalově přímém kopu, který gólman jen vyrazil před sebe, vyrovnal dorážkou Latzel. O chvíli později se k odraženému balonu dostal Malysa a vrátil Jeseníku vedení. Hosté se ale nevzdali a po vydařeném rychlém protiútoku znovu vyrovnali. Rozhodující moment přišel pět minut před koncem, kdy skrytou střelou z hranice pokutového území překvapil černovírského brankáře střílející Kubánek. Jeseník vyhrál v souboji prvního s druhým 4:3 a upevnil si vedoucí pozici v kraji."

Starší          Jeseník - SLOVAN 4:3 ( 1:2 )  góly: Gronich, Kalvach, Poláček

Sestava: Psotka - Bluma, Baláž, Spáčil, Janšta - Krejčí, Kovář, Kvapil, Poláček - Petřek, Kalvach
Připraveni: Masopust, Žvátora, Čebiš, Machka, Šárník, Gronich, Vláčil

Mladší         Jeseník - SLOVAN 5:1 ( 3:0 )  gól: Vláčil

Sestava: Šindelka - Domanský, Poledna, Bittner - Krejčí, Masopust, Vláčil - Škoda
Připraveni: Horák, Kortiš, Janalík, Lebl, Zatloukal, Weiner