Naše první družstvo Slovanu odehrálo další zápas o naději na setrvání v krajském přeboru. Po středeční remízové dohrávce s Přerovem, kdy bral Slovan po penaltové loterii pouze bod, přijelo pod "Komín" mužstvo Želatovic. Situace v tabulce se nadmíru vyrovnává a jasné, že k záchraně tentokrát nebude stačit těch proklamovaných 30 bodů. Navíc Slovan pořád nemohl počítat s velkým počtem hráčů. Tentokrát chyběli brankář Blaha, Murárik, Zapletal, Pulkert, Janošťák a vlastně i dlouhodobě zraněný Havelka. Trenér Jelínek musel mobilizovat všechny dorostence, kteří mají kvalitu na to hrát v krajském přeboru mužů. A tak se na zápas připravovali Vojta Kučera (r.2002), Vojta Blažek a Tadeáš Hrstka (r.2000) a David Dočkal (r.1999). A to už nepočítáme Maru Kirschbauma (r.2001), který nastupuje už pravidelně. Navíc musel po zranění střídat už ve 20.min Tomáš Kesler. Takže situace v docela klíčovém utkání nebyla dobrá. Ale všechny tyto špatné okolnosti mužstvo tak nabudily, že borci na hřišti jezdili po zadku a ty tři důležité body nakonec vyválčili.
Je jasné, že to museli kvalitou podpořit zkušení starší hráči. Za všechny bych jmenoval Kubu Zachara a Petra Kundrta, kteří byli u vstřelených branek a Kubu Grosse, který dokonale zavřel bránu. Důležitým momentem utkání bylo vstřelení první branky. To se, podobně jako s Přerovem, podařilo jako prvnímu celku Slovanu. V 11.min se k odraženému míči za vápnem dostal Kirschbaum a centrem oslovil na zadní tyči Zachara. Ten správně situaci neuspěchal, zatáhl míč a pak ho předložil Dočkalovi do jasné pozice. Ten si dal rovněž záležet a střelou na zadní tyč poslal Slovan do vedení. Od té chvíle zařadily Želatovice vyšší stupeň přechodu do útoku a před bránou Slovanu začalo být horko. Náskok Černovírským vydržel až do 30.min, kdy po ukázkovém průniku na levém křídle hostí přišel přízemní centr do vápna a bezchybná otočka v koncovce. Kuba Gross se sice míče dotknul, ale zabránit mu v cestě do sítě nestačil. Pak si mužstva malinko orazili a hrálo se více ve středu pole. Konec poločasu však naštěstí patřila Slovanu. A do hlavní role se pasoval Petr Kundrt. Jeho hlavičkovou gólovou koncovku po centru Lánera ještě překazil pomezní rozhodčí zamáváním ofsajdu. Ale ve 42.min už mu nikdo ve skórování nezabránil. Po výborném náběhu do vápna a přesném prostrčení Zachara si s gólmanem poradil střelou levou nohou na bližší tyč. Poločas tak skončil stavem 2:1 ve prospěch domácích.
Ve druhé půli to byl boj obranné fáze Slovanu se snahou Želatovic o vyrovnání. Hrál se fotbal nahoru, dolů a při několika šancích hostů měl Slovan velké štěstí. Zejména obranné zákroky Meissnera a Kirschbauma držely Černovír ve vedení. A když už se hostům podařilo vyrovnat, tak se mával ofsajd při dorážce. Tajenku celého zápasu pak nakonec vyřešil Jakub Zachar v 63.minutě. Uvolnil se na pravém křídle, ve vápně zamotal hlavu dvěma obráncům a před gólmanem chladnokrevně zakončil po zemi na bližší tyč. Byl to hodně kvalitní fotbalový moment. V této chvíli zbývalo do konce zápasu ještě skoro 30 minut a musel se ukázat morál domácích hráčů. A ten se projevil v té nejlepší válečnické podobě. Hosté měli několik šancí na vyrovnání a možná i na výhru. Míč se několkrát ocitnul na brankové čáře domácích, ale vždy se ho podařilo dostat do bezpečí. Na druhé straně měli velké šance z brejku Zachar a po centru Lánera z voleje Blažek. Gól však už nepadnul. Pro Černovír naštěstí. Veledůležité 3 body si tak připsal Slovan a udělal velký krok k posunu v tabulce. Trenér Jelínek tak stále drží sérii neporazitelnosti a smůlu z prvních jarních zápasů vystřídalo štěstí v posledních zápasech. Záchrana v soutěži však bude ještě těžkým bojem. Teď hraje Slovan v Kralicích a pak už finále v pořadí Dubicko doma, Dolany venku a domácí derniéra s Hněvotínem.

SLOVAN - Želatovice  3:1 ( 2:1 )  góly: 11. David Dočkal, 42. Petr Kundrt, 63. Jakub Zachar

Sestava: Gross - Kesler ( 20.Zdráhal ), Vyroubal, Meissner, Kirschbaum - Láner, Rak ( 84. Hrstka ), Petrů, Dočkal ( 46. Blažek ) - Kundrt, Zachar ( 88.Ježo )