Jste zde:
Vytisknout
E-mail

Veledůležitý zápas krajského přeboru mužů odehráli muži Slovanu na vlastním hřišti první červnovou neděli 2018. Docela dlouho dopředu se vědělo, že právě toto utkání bude tou zásadní nápovědou při luštění sestupové tajenky. Pro Slovan hovořil náskok 5 bodů v tabulce a výhoda domácího prostředí. I když. V minulých utkáních těchto soupeřů se vždy zrodila remíza a bylo celkem jedno jestli se hrálo v Černovíře nebo v Dubicku. Naopak pro Dubické to byl asi poslední pokus o šanci na záchranu. Proto mohl být Slovan klidnější. Trenér Martin Jelínek však opět musel v týdnu chystat změny v sestavě. Tentokrát absentovali Pavel Rak, Petr Láner a trochu nečekaně zůstal v trestu i Eda Pulkert. Takže hráči středu pole. Proto se do základní sestavy dostali tři dorostenci, přičemž útočník David Dočkal musel nastoupit na pravém kraji obrany. Jen pro zajímavost uvádím, že z podzimní sestavy Slovanu v Dubicku vyběhli tentokrát jen čtyři hráči. Všechny předzápasové prognózy a nervozitu fanoušků však náramným způsobem rozcupoval útočník Slovanu Jakub Zachar, který se obsadil do role muže zápasu a pro Černovírské i do muže jarní sezóny.
Utkání samotné začalo náporem Slovanu, které vedlo k první brance zápasu hned ve 4.minutě. Při rohovém kopu Zapletala byl nedovoleně stažen útočník Kundrt. Hlavní arbitr stál přesně v místě odkud měl výborný přehled a odpískal penaltu ve prospěch domácích. Trochu překvapivě si vzal míč Jakub Zachar a proměněnou desítkou poslal Slovan do vedení a zároveň načal svoje střelecké představení. Hosté se zjevně nedokázali s přísnou penaltou vyrovnat a tak došlo k tomu, že hned v 11.min museli míč ze své sítě vytahovat podruhé. Stalo se tak díky dobrému napadání Zachara, který dostal pod tlak hostující gólmana a stopera. Ti se nakonec srazili  a odražený míč získal Kundrt, který se neukvapil a přesnou nahrávkou našel volného Zachara. Ten si ještě pozici vylepšil kličkou a do prázdné brány skóroval. To už byla pro Dubické velká rána se kterou se museli nějak vyrovnat. A řešili to silou. Začali dohrávat každý souboj a mnohokrát i za hranicí povolenou pravidly. I proto se jim povedlo vykolejit nesehranou sestavu Slovanu a získávali stále více prostoru před domácím gólmanem Blahou. A povedlo se jim i utkání zdramatizovat. Ve 30.min si totiž hostující útočník Zmeškal dokázal udělat prostor mezi čtyřmi obránci Černovíra a z 10 metrů tvrdě prostřelil Blahu. V tu chvíli by asi nikdo nepředpokládal, jak se utkání bude nakonec vyvíjet. A pro Slovan bylo dobře, že poločas skončil vedením 2:1 a že se nezranil žádný z hráčů na hřišti.
Do druhé poloviny určitě Dubicko nastoupilo s plánem hru zase rozkouskovat a prosadit se dlouhýmí míči, ať už z autu nebo nákopem. Jenže tentokrát skóroval Slovan ještě dřív než na začátku zápasu. A vlastně i zbraní svého soupeře. Nesoustředěné zadáky Dubicka totiž dokázal překopnout brankář Martin Blaha a poslal do sóla Kubu Zachara. Ten si s koncovkou poradil skvěle. Využil i zaváhání gólmana hostí a s přehledem ho přehodil, čímž zkompletoval hattrick. Tento gól ze 46.min asi zápas rozhodl. Hosté už nebyli schopni reagovat na dvoubrankové manko a ztráceli půdu pod nohama. A tak je domácí potrestali ještě dalšími dvěma góly v 58.min a v 59.min. Ten v pořadí slovanistický čtvrtý vstřelil po nahrávce od Zachara a kličce gólmanovi Bořa Petrů. Pátý zásah měl v režii opět Jakub Zachar, který zakončil další sólo mezi hostujícími obránci. Svoje vyjímečné představení tak uzavřel na čtyřech gólech a jedné asistenci. Dokázal tak, že dokáže být i produktivním útočníkem. A tak když v 70.min střídal, zaslouženě sklízel ovace fanoušků. Rozložené hosty ještě v poslední minutě potrestal svoji druhou brankou Bořa Petrů a uzavřel konečné skóre na tenisových 6:1.
Hodně zajímavé a stěžejní utkání tak Slovan zvládl. Tentokrát díky střeleckému apetitu Jakuba Zachara. Ale pochválit samozřejmě musíme i ostatní. Výborný byl ve středu pole Bořa Petrů, neunavitelný matador Petr Kundrt, který naběhá a v soubojích ustojí tolik ataků, že je to až s podivem. Do role spolehlivých obránců rostou Pavel Meissner a Mára Kirschbaum. A nakonec ještě musíme zmínit dva skvěle kopnuté trestňáky Petra Vyroubala, které si gól určitě zasloužily. No zkrátka povedené nedělní dopoledne. A jízda Jakuba Zachara se určitě zapíše do kronik Slovanu. V tabulce však ještě všechno vyřešeno určitě není. Definitivu záchrany tak může Slovan získat při bodovém zisku na hřišti Dolan v neděli 10.6. v 17:00. Tak přijďte všichni povzbudit!

SLOVAN - Dubicko  6:1 ( 2:1 )  góly: 4. , 11., 46. , 59. Jakub Zachar, 58. , 90. Bořa Petrů

Sestava: Blaha - Dočkal, Murárik, Meissner, Kirschbaum - Zapletal (87. Gross), Vyroubal (72. Ježo), Petrů, Blažek  - Kundrt, Zachar (70.Zdráhal)

 

Zachar3

 

 

Travel Turne Tranzito