Černovír doma porazil Štíty a poskočil na první příčku

Olomouc – Černovírským se v úvodu soutěže daří. Díky přívětivému losu hráli potřetí na domácím hřišti a potřetí si připsali plný počet bodů. Střelecky zářil domácí Havelka, který si připsal čistý hattrick.

Slovan Černovír – Sokol Štíty 3:1 (3:0)

Domácím vyšla hned první vážnější šance. Ve 22. minutě se Havelka šikovně uvolnil přes posledního obránce hostů a jeho střela přesně k tyči překvapila gólmana hostů. Minutku před první třetinou zápasu předvedli domácí bleskovou akci. Ve finále Pulkert nahrál nezištně Havelkovi a jeho střela z první neměla chybu. Ve 33. minutě byl ve vápně faulován Pulkert, pokutový kop však Vyroubal poslal vedle branky. Tři minuty před změnou stran našel Murárik ve vápně Havelku a jeho střela z první znamenala čistý hattrick pro nejlepšího střelce domácích. Po přestávce se hra vyrovnala, do šancí se dostávali také hosté. Domácí obrana často i s velkou dávkou štěstí všechna nebezpečí dokázala odvracet. Hosté dokonce dopravili míč do domácí svatyně z kopačky střídajícího Hendricha, ale gól nebyl uznán pro postavení mimo hru. V závěru se hosté tlačili do útoku, což domácím otevřelo prostor k brejkům. Po odchodu Havelky však domácím chyběl střelec a několik tutovek domácí nedokázali úspěšně zakončit. Hosté si uvědomili bezzubost domácích útočníků, vrhli se do útoku a poslední minuty patřili jim. V 89. minutě se dočkali alespoň čestné branky. Po přihrávce Sokola se pěknou hlavičkou prezentoval Hendrich. V závěrečné minutě mnoho nechybělo, aby se neopakoval výsledek z minulé neděle, ale jedovka Lakomého otřásla břevnem domácí branky. Černovírští tak udrželi vedení 3:1 a poskočili do čela tabulky.

Branky: 22., 29. a 42. Havelka – 89. Hendrich. ŽK: 60. Špička – 48. Šín, 81. Jurásek. Rozhodčí: Ondřej Zika. Černovír: Sedlář – Murárik, Judas, Špička, Géc, Petrů, Pulkert (59. Navrátil, Nestrojil, Vyroubal, Štěpánek (51. Kuba), Havelka (67. Byvan). Trenér Martin Zmrzlý. Štíty: Gruntorád – Štika, Prokop, Šín, Janků, Kropáček (63. Hendrich), Hrabala, Lakomý, Jurásek, Sokol, Teffer (Lakomý).