hun6

Souboj o čelo tabulky skončil smírně

Na bohuňovickém hřišti nastoupili v pátém kole fotbalisté nedalekého Černovíra a ač domácí rozhodně nejsou žhavým favoritem celé soutěže a černovírský tým je dokonce nováčkem v I.A třídě „A“, jednalo se o zápas o čelo tabulky. V početné divácké kulise sice duel skončil plichtou, ale protože bodově dotírající Štíty doma v témže kole také jen remizovaly s Lošticemi, Černovír i nadále udržel první místo právě před svým soupeřem. Ale jen díky jediné vstřelené brance navíc.

První poločas moc fotbalových okamžiků nenabídnul a o jediné větší vzrušení na stadionu se převážně starali Ultras Černovír svým fanděním. Oba týmy hrály dosti opatrně a se zajištěnou obranou, lépe začali domácí. V 9. minutě Veselský poslal pěknou střelu z hranice šestnáctky, která jen těsně přeletěla nad břevnem černovírské branky.

Pak ale začali napadat aktivněji hosté, domácí navíc kazili dost přihrávek, takže více se hrálo na polovině Bohuňovic. Těsně před poločasovou pauzou mohl domácí tým dokonce i inkasovat, na centr ze standardní situace však ani jeden z nabíhajících hráčů Černovíra nedosáhnul.

Po přestávce se začalo hrát oboustranně trochu rychleji, ale i tvrději. Dobrou příležitost ke skórování vypracoval pro Kloboučka Aleš Fryčák, prvně jmenovaný však gólmana Sedláře nedokázal překonat.

Nejpodstatnější část zápasu proběhla ve dvou minutách. Nejprve domácí vyrobili kiks v poli, míč se dostal k Havelkovi, kterého vracející se Kouřil už nedokázal pokrýt, a hosté šli do vedení. Euforii hráčů v černobílých dresech však záhy zchladil dnešní asi nejlepší bohuňovický hráč Veselský. Přebral míč v pokutovém území a srovnal na 1:1.

Oba mančafty se pak snažily zvrátit vedení na svou stranu a k vidění byl v poslední dvacetiminutovce docela svižný fotbal s velkým hráčským nasazením.

Dvě šance si Černovír vypracoval tři minuty před koncem, ovšem bez gólového efektu. A když těsně před závěrečným hvizdem po závaru před hostující bránou jeden z černovírských zadáků vykopával míč z brankové čáry, bylo jasné, že oba týmy se spravedlivě podělí o body.

S bodem získaným na půdě rivala byl trenér hostů Martin Zmrzlý při hodnocení utkání vcelku spokojen: „Byl to vyrovnaný zápas, kdybychom nedostali tak rychle vyrovnávací branku, možná bychom mohli pomýšlet i na plný bodový zisk. Remíza je ale oboustranně zasloužená, šance jsme měli my i domácí, takže bod je spravedlivý.“ K výbornému a určitě i nečekanému vstupu Slovanu Černovír do sezóny řekl: „S takovým startem do sezóny jsem po postupu nepočítal. Kádru jsem ale věřil, kluci chodí poctivě trénovat a mají dobrou partu. Pomýšleli jsme tak na střed tabulky, současná pozice je takový malý bonus navíc.

TJ Sokol Bohuňovice – TJ Slovan Černovír 1:1 (0:0)

Branky:  73. Veselský – 71. Havelka. ŽK:  76. Veselský – 44. Petrů.

Rozhodčí: Knop – Sigmund, Svačina. Diváci: 410.

Bohuňovice: Telíšek – Král, Beneš, Kouřil, Veselský, Horák, Fryčák M., Jurčík (64. Vašenka), Klobouček (87. Štybnar), Fryčák A., Nesvadba (71. Machala). Trenér: Kadlčík.

Černovír: Sedlář – Murárik, Judas, Špička, Géc, Petrů, Pulkert (74. Pešák), Nestrojil (55. Navrátil), Vyroubal, Kuba (55. Okleštěk), Havelka. Trenér: Zmrzlý.

zdroj: regionsport.cz, Jiří Novotný