Troubelice – Slovan 4-0 (2-0)

Bez zraněných Petrů a Nestrojila zajížděl Slovan bojovat o další body do Troubelic. Bohužel hostům nevyšel hrubě úvod zápasu. První střelecký pokus si sice z úctyhodné vzdálenosti připsal hostující kapitán Vyroubal, ale domácí hned z první kloudné akce udeřili. Ve 2.minutě odvrátil křídelní akci domácích Murárik jen na roh. Ten sice obrana Slovanu odvrátila, ale nechala trestuhodně zcela nepokrytého Horáka, který měl dostatek prostoru a času najít přesnou přihrávkou na přední tyči nabíhajícího Domese – 1:0. A to nebylo všechno. V 7.minutě přišel dlouhý nákop domácího gólmana, Géc prohrál na třiceti metrech hlavičkový souboj s Vlčkem a Špička zcela zapomněl na Lolka, který se řítil sám na Zemana a zacílil přesně – 2:0. Domácí, kteří se opírali především o hru osy „veteránů“ Poštulka(37 let), Domes(38 let) a Horák(35 let), měli rázem křídla a bylo jich plné hřiště. V 11.minutě se poprvé dostal na delší časový úsek před domácí branku i Slovan, ale dva trestné kopy domácí obrana v pohodě odvrátila. Ve 13.minutě domácí ukázali, jak bude jejich hra ve zbytku utkání vypadat. Ihned po zisku míče dlouhý nákop za obranu Slovanu nebo do křídelních prostor. Osamocený Horák se mezi čtyřmi obránci Slovanu dokázal prosadit až ke střele, kterou ale naštěstí dokázala obrana Slovanu na poslední chvíli zblokovat. Za chvíli se do podobné akce pustil pro změnu z druhé strany Šimeček, přešel přes tři, ale z vápna pálil nad. V 18.minutě se po rohu opřel do odraženého míče z 20 metrů Viktorin a za bezmocným Zemanem zvonila poprvé tyčka. Domácí po úvodní brilantní dvacetiminutovce trošku odpadli a Slovan začal pomalu přebírat otěže hry. Největší šance na snížení přišly okolo 30.minuty. Nejprve zastavil pěknou narážečku hostí na vápně ve skluzu rukou Domes, ale nutno dodat, že zjevně neúmyslně. Z následujícího rohu se opřel z voleje do míče ve výborné pozici Judas, ale těsně minul a tentýž hráč měl z dalšího rohu gól na hlavě, ale i díky stažení domácího obránce mířil pouze přímo do gólmana. Slovan měl neustále víc a víc míč na kopačkách, ale bez efektu, protože většina akcí končila nepřesností či na domácí obraně na hranici vápna. To domácí opět ukázali, jek dokáže být fotbal jednoduchý. Dlouhý odkop jednoho z krajních beků si doběhl osamocen až téměř u rohového praporku Horák, našel centrem přesně na vápně nabíhajícího Vlčka, jehož nepříliš povedenou trefu ještě tečoval Lolek – naštěstí jen na tyč Zemanovi branky…
Do druhé půle nastoupil Slovan s evidentní snahou s výsledkem ještě něco udělat, jenže…Slovan sice měl více ze hry, ale vůbec nezvládal jednoduché kontry domácích. V 51.minutě se dostal přes obranu Slovanu s notnou dávkou štěstí Domes, ale zamířil těsně vedle šibenice. Z protiútoku zahrozil poprvé ve druhé půli Slovan, když Okleštěk vysunul Navrátila, na jehož střelocentr nedosáhla na malém vápně hned trojice hráčů. Domácí kontrovali dlouhým pasem na Horáka, který našel přes celé vápno v náběhu Viktorina, který ale v jasné šanci z první vysoko přestřelil. V 63.minutě si oba borci spolupráci zopakovali, tentokrát v opačném gardu. Na pas za obranu si naběhl Viktorin, od brankové čáry našel Horáka, jehož střela skončila na tyči. Z následujícího rohu už se domácí dočkali, když se prosadil rybičkou hlavičkující Šimeček – 3:0. Slovan mohl vzápětí korigovat Gécem, který si nejvýš naskočil na roh Pešáka, ale v dobré pozici přestřelil a když za chvíli mířil po rohovém kopu pohotovou střelou těsně vedle Vyroubal, vypadalo to se Slovanem zle nedobře. Nedůslednost obrany hostí ukázal v celé nahotě průnik střídajícího Šmída, který bez problémů „přešel“ přes tři stínující hráče a jen výtečný zákrok Zemana mu zabránil ve skórování. Za chvíli měl Slovan navíc opět štěstí, když Horák potáhl míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou naservíroval míč na vápno Šimečkovi, který svou střelu otřel o tyč hostující branky. V poslední šanci Slovanu se objevil v 87.minutě Murárik, který se hezky uvolnil na vápně, ale pálil pouze do gólmana. To domácí podnikli o minutu později další brejk ve dvou do rozhozené obrany Slovanu, míč se dostal až k nejlepšímu hráči domácích Horákovi, který po třicetimetrovém sprintu poslal míč s pomocí tyče po čtvrté za Zemanova záda – 4:0.

Branky: 3. Domes, 7. Lolek, 64. Šimeček, 88. Horák; Rozhodčí: Jílek – Langhammer, Šmíd; Diváků: 126

Troubelice: Koukal – Bartuněk, Viktorin, Hübner, Lolek, Vlček, Poštulka, Šimeček, Kráčmar, Domes, Horák. Trenér Bartuněk Jaroslav.

Slovan: Zeman – Murárik, Judas, Géc, A.Špička (46. Pešák) – Okleštěk, Vyroubal, Navrátil, Pulkert (58.Byvan) – Kuba, Havelka. Trenér Martin Zmrzlý.