Slovan "A" - Velké Losiny 3:1 (2:1)

Střelci: Kesler, Bartošek, Vyroubal

Sestava: Janák - Hlava (46. Hrabal), Ježo, Zdráhal, Kučerka - Bartošek, Kesler, Guskovič, Kupka - Vyroubal, Koupil
Střídali: Duba, Faltýnek

Po remízovém zápase v Přerově přivítal Slovan na svém hřišti soupeře z Velkých Losin. Pokud chtěli dorostenci pomýšlet na posun v tabulce, tak museli potvrdit dobrý výkon z Přerova a Losiny porazit. To se nakonec povedlo, ačkoliv sestava nebyla ideální z důvodu absencí a ani předvedený výkon nebyl příliš dobrý. Nakonec to bylo ubojované vítězství, ale i to se mnohokrát cení.

Do vedení šel Slovan brzy. Už v 8.minutě zahrával zprava rohový kop Vyroubal a odražený míč pohotově poslal do brány Kesler. Zdálo se, že brzký gól domácí borce uklidní a budou soupeře převyšovat. Bohužel opak byl pravdou.
Nervozita byla příčinou mnoha zkažených přihrávek. Tyto ztráty dostávaly soupeře do hry a ten se dočkal i vyrovnání. Ve 22.min fauloval Koupil a při následném trestňáku ze 30 metrů si slabou chvilku vybral gólman Janák. Na střelu téměř do středu brány reagoval uklouznutím a míč se snadno snesl do brány. A bylo to 1:1. Soupeř ucítil šanci a hra se vyrovnala. Pohledný fotbal to ale moc nebyl, spíše boj ve středu hřiště. Domácímu Slovanu tak pomohla chyba hostujícího brankáře ve 32.min. Ten podcenil trestný kop Keslera, který podběhl a pro Bartoška nebyl problém trefit prázdnou bránu na 2:1. Tímto výsledkem skončil poločas. Do druhé půle měli kluci zlepšit přihrávku a zjednodušit přípravnou přihrávku do šance. Víceméně se to dařilo, ale koncovka byla opět žalostná. Naštěstí se ujala výborná finálka Zdráhala na rozběhnutého Kupku, který unikl hostující obraně a připravil pro Vyroubala snadnou dorážku do prázdné brány. Běžela 67.min a stav 3:1 potom vydržel až do konce.

Jak už bylo zmíněno. Je potřeba ocenit bojovný výkon celého mužstva. Že se nedařilo je pravda, ale že se přitom povedlo bránit tak, že se soupeř téměř nedostával do šancí je hodně cenné. Slovan se dostal na bodový zisk 20 bodů a opět se vrátil do hry o 3.místo v tabulce KP.
Další těžký zápas ve Šternberku napoví, jestli je Slovan v horní polovině tabulky právem.