Články

Z Haňovic s prázdnou (20. kolo 1.5.2016)

Ve 20. kole zajížděl Slovan na hřiště na jaře se výsledkově trápících Haňovic. Bohužel utkání mělo podobný scénář jako většina ztracených utkání Slovanu v této sezóně. Neproměněné šance, laciné inkasované branky a především fakt, že slovanisté nedokáží zahrát kvalitně oba poločasy, znamená další prohrané utkání, které Slovan ještě více přikovalo k samotnému dnu tabulky.

V sestavě na utkání se neobjevil nemocný Pulkert, jinak byla sestava Slovanu na další utkání na záchranářské misi v plné zbroji. Od úvodních minut předváděl Slovan solidní fotbal, když domácí obraně dělaly problém především průniky Zapletala a J. Špičky po křídlech. V první vážnější situaci se před domácím gólmanem zjevil po krásném vysunutí za obranu právě J. Špička, ale tak dlouho si míč rovnal ke střele, až mu na poslední chvíli domácí obránce riskantním skluzem míč odebral. Domácí se příliš k ohrožení branky Slovanu nedostávali a se standardními situacemi si obrana hostí bez problémů poradila. Až do 20. min, kdy zahrál při odkopu míč nešťastně rukou Kessler a zkušený domácí kapitán Zavadil nařízenou penaltu bez problémů proměnil – 1:0. Slovan se ale z obdržené branky rychle oklepal a za sedm minut bylo srovnáno. Domácí obrana míč odvrátila pouze ke smutnému hrdinovy předchozího okamžiku a ten se z hranice vápna trefil parádně – 1:1. V dalším průběhu první půle měl stále mírně navrch Slovan, ale žádnou kloudně vyhlížející akci nedokázal dotáhnout k ohrožení domácí svatyně, i když několikrát domácí obrana hasila požár na poslední chvíli jako při průniku a střele Zapletala z hranice šestnáctky. Největší šanci poslat Slovan do vedení měl ve 40.min J. Špička, ale po centru od postranní čáry z malého vápna domácí branku trestuhodně překopl. Trest mohl přijít těsně před půlí, kdy při malé domů chyboval Nestrojil a domácí útočník běžel sám na Sedláře, který ho ale výborně vychytal.

Ve druhé půli už Slovan o mírnou převahu přišel a domácí se dostávali na dostřel častěji, ale k většímu ohrožení Sedláře se neprodrali. To se jim povedlo až v minutě 62. a hned z toho byla branka. Po odvráceném trestném kopu a následném centru před vápno nechali beci Slovanu ve vápně trestuhodně volného Zavadila, který se sám před Sedlářem nemýlil a opět převážil misky vah na domácí stranu – 2:1. Zbytek zápasu byl ze strany hostí tak trochu křeč. Snahu jim sice upřít nešlo, především Zapletal s J. Špičkou se snažili domácí obranu zaměstnávat, ale do žádné slušné šance se hosté nedokázali prosadit. Definitivní hřebíček do rakve pak zatloukl v 75. min střídající Grossmann, který po rohovém kopu a nešťastném prodloužení míče Kubou měl z metru snadnou úlohu – 3:1. V závěru ještě Slovan tlačil a snažil se s výsledkem něco udělat, ale když Murárikova hlavička pouze těsně minula tyč a Lánerova střela z 18 metrů mířila pouze doprostřed branky, podlehl Slovan stejně jako na podzim Haňovicím o dvě branky.

TJ Doubrava Haňovice – TJ Slovan Černovír 3:1 (1:1)

Branky: 20. a 62. Zavadil, 75. Grossmann – 27. Kessler

Diváků: 144

Slovan: Sedlář – Murárik, Nestrojil (81. Ševčík), Láner (K), A. Špička – Kessler (65. Kuba), Kvapil (87. Okleštěk), Zdráhal (73. Ježo), J. Špička – Zapletal, Havelka.