Články

Poločas hrůzy ve Štěpánově odvál šanci na body. (22. kolo 14. 5. 2016)

Utkání o šest bodů čekalo Slovan ve Štěpánově. Bohužel naši hráči opět potvrdili, že venku jsou ani ne poloviční a po strašidelných chybách především ve vlastní šestnáctce se tak vrátili opět bez bodu a to je neomlouvá ani fakt, že hráli bez čtyřech hráčů.
A utkání přitom tak dobře začalo. Hned první dlouhý nákop Nestrojila odvrátila domácí obrana na roh, ten kopl Pulkert, prodlužoval Kuba a na zadní tyči skóroval nikým nekrytý Havelka - 0:1. To bylo v první půli ze strany Slovanu bohužel vše. Prakticky každý balón do vápna Slovanu hrozil nebezpečím. Hned v 6. min zachránila hosty po hlavičce Dondy tyčka. V 18. min už si tentýž hráč naběhl na dlouhý aut a nikým nepokryt prodloužil míč z malého vápna hlavou za Sedláře - 1:1. Domácí nehráli žádný oslnivý fotbal, ale na Slovan to stačilo. Prostě víc chtěli. V další šanci podržel Slovan proti Zacharovi Sedlář, ale pak už přišla pro Slovan, hrající v první půli proti poměrně silnému větru, desetiminutovka hrůzy. Nejprve pustil sudí souboj, kdy domácí útočník atakoval na hranici faulu Sedláře, od nějž se míč odrazil pouze k Hubáčkovi, který do prázdné poslal domácí do vedení - 2:1. Za šest minut už to bylo o dva, když skákavý míč do vápna nedokázali odkopnout Murárik s Nestrojilem a domácí střelec Zachar se nemýlil - 3:1. A v nastaveném čase ještě potrestal faul z trestného kopu nádhernou střelou Zachar, když z dobrých 22 metrů nedal Sedlářovi šanci - 4:1.

Do druhé půle nastoupili hosté s evidentní snahou s výsledkem něco udělat, ale proti zhuštěné obraně domácích se ne a ne prosadit, byť měli po téměř celou druhou půli navrch. V největších šancích totiž selhali. Nejprve po krásném prostrčení za obranu pálil pouze do tyče Zdráhal (54. min) a následně se před Hložkem zjevil v dobré pozici na vápně Havelka, ale tak dlouho otálel se zakončením, až jeho pokus obrana zblokovala. A tak přišel trest. První útok domácích do otevřené obrany potrestal, až příliš času na zakončení mající, Rak střelou přes tyč - 5:1. Zbytek zápasu se v podstatě jen dohrával. V poslední minutě ještě domácí vystřídali za velkého aplausu gólmany, když nastoupil třiašedesátiletý Olda Fabík, kterému ale pokazil start výstavní trefou z 25 metrů Kvapil - 5:2.
Co dodat závěrem? Že takhle se o záchranu nehraje a takovéto výkony na ni s největší pravděpodobností stačit nebudou. Ale hlavy hore a do boje, naděje stále ještě žije...

B: 18. Donda, 36. Hubáček, 42. a 45+1. Zachar, 60. Rak - 1. Havelka, 90. Kvapil
Slovan: Sedlář - Murárik, Nestrojil (46. Marta (80. Gross))., Ježo, A.Špička - Zdráhal, Kvapil, Láner, Pulkert (75. Hanousek) - Kuba (68. Okleštěk), Havelka.