Články

Obětavý výkon ve druhé půli přinesl tři body. (24. kolo 29.5.2016)

Zápas poslední naděje. I tak se dal nazvat souboj posledních dvou celků tabulky, ke kterému zavítali naši borci do Troubelic. Byli jsme v něm lepší a tak si po zásluze vezeme domů cenné tři body, které nás zase o kousek blíž přiblížili k záchraně, kterou bude ovšem zapotřebí potvrdit v dalším těžkém zápase za týden s Moravským Berounem.
Úvod zápasu patřil jednoznačně našim barvám. Hned ve druhé minutě skončila po křídelní akci střela Pulkerta pouze na tyči. V sedmé mohl naše barvy poslat do vedení Havelka, který se dostal za obranu, ale jeho střela z hranice vápna mířila nad. Do třetice to již vyšlo, i když nám k vedení pomohla hrubka domácího gólmana, který neudržel míč z trestného kopu a Havelka pohotově dorazil - 0:1. Jenže místo uklidnění přišel šok. Hned z rozehrávky se domácí vůbec poprvé dostali s míčem do našeho pokutového území a hned z toho byla gólovka, ale Sedlář se prostřelit nenechal. Jenže za minutu přišel další balón za obranu, se kterým si tentokrát domácí forvard poradil lépe a předložil před prázdnou k vyrovnání Šmídovi - 1:1. Najednou se hra vyrovnala. Domácí se snažili stále hledat za obranou rychlonohého Pura, který ale naštěstí už nedokázal předložit míč k zakončení tak dobře, jako u první domácí trefy a tak se k výraznějšímu ohrožení branky Slovanu nedostali. To naši borci měli hned několik šancí strhnout veden na svou stranu. Kvapilova dalekonosná pumelice olízla spojnici břevna a tyče, Zapletalovi v jasné šanci stihnul obránce na poslední chvíli míč vytěsnit jen pár centimetrů vedle, a když se neujal ani Havelkův pokus o lob a následná „taškařice“ v situaci dva na gólmana v podání Havelky se Zapletalem, šlo se do kabin za nerozhodného stavu. Ještě před půlí ale provedl klukovinu Zapletal, který po přifilmovaném a správně neodpískaném zákroku „vyplísnil“ sudího a po zásluze uviděl červenou kartu a zbytečně Slovan oslabil.
Do druhé půle tedy vstupoval Slovan s nelehkým úkolem a cílem hlavně neprohrát. Jenže v úvodu paradoxně jako by Slovanu hra v deseti vyhovovala. Naši hráči byli pohyblivější, přesnější, a když po deseti minutách hry Kvapil obral jednoho z domácích hráčů ve vápně o míč a předložil tutovku Havelkovi, opět jsme vedli - 1:2. Domácí poslali do boje čerstvé síly, vrhli všechny síly do útoku, ale výtečně a obětavě hrající družina hostí je dlouho držela na distanc od své svatyně. Především „Pinďa“ Zdráhal vypadal k neutahání, bylo ho plné hřiště a sváděl srdnaté souboje s domácí přesilou. Pokud někoho z borců Slovanu za svůj výkon vypíchnout, pak tohoto mladého centrhalva. Deset minut před koncem mohl zvýšit Havelka, který se zčistajasna objevil sám před domácím gólmanem, ale na lepší zakončení už chyběly síly. Až v samotném závěru hostující ekipě na hřiště i v hledišti řádně zatrnulo a nevyužité příležitosti je mohli mrzet. Nejprve se minutu před koncem postavil k exekuci trestného kopu z osmnácti metrů Domes, ale jeho levačka tentokrát přesná nebyla a v samotném závěru se pak po několika odrazech míče ve vápně Slovanu objevil zcela sám před Sedlářem střídající Jirák, ale z několika metrů branku Slovanu překopl…

Sokol Troubelice - Slovan 1:2 (1:1)
B: 13. Šmíd - 11. a 56. Havelka
Slovan: Sedlář - J. Špička (80.Kesler), Murárik, Láner, A. Špička - Kuba (46.Ježo), Kvapil, Zdráhal, Pulkert - Havelka (89.Gross), Zapletal. Trenér Zmrzlý.