3. 10. 2015     Čechovice - SLOVAN   3:4 (1:1)

žk: Boyko, Placek

Sestava: Čtvrtlík - Placek, Boyko, Malíšek, Janča - Kučera, Šiška, Kirschbaum, Hanus - Švancara, Kuchyňa (K)
Střídali: Hanousek, Koudelka, Adam, Tomeš, Juřena
Trenér: Ondřej Fojtík

V 9. kole nás čekal výjezd k aktuálnímu lídrovi soutěže do Čechovic. Během mého 3-letého působení u st. žáků jsme nenašli recept, jak domácí překonat. A ze zkušeností, které jsme měli, se dal očekávat velmi bojovný zápas s minimem branek. Jak se později ukázalo, některá fakta z historie již nejsou pravdivá.
Úvodní desetiminutovka patřila domácím, byli nebezpečnější, nicméně se hrálo od vápna k vápnu. Naši kluci se postupně v nasazení vyrovnali a poté měli i více ze hry. Nakonec až posledních deset minut prvního poločasu začaly padat branky. V 25. minutě je u lajny dohrán Šiška. Přímý kop si staví Malíšek a nádherným centrem na zadní tyč nachází Kirschbauma, který hlavičkou překonává domácího brankáře - 0:1. Bohužel se z vedení neradujeme dlouho a soupeř z přímého kopu s pomocí teče naší zdi vyrovnává na 1:1. Nakonec jsme mohli být veselejší přece jen my, brankovou příležitost v poslední minutě jsme nebyli schopni využít.
Do druhého poločasu si slibujeme populární "nevyměknem", což kluci plní na 150% a domácí jsou téměř ve všech soubojích později. Ve 38. minutě se vyznamenává Kuchyňa, který vystihuje klamavý pohyb obránce u autové čáry, obírá jej o míč a chladnokrevně zakončuje - 1:2. Bohužel tři minuty na to naši obránci zbytečně sestřelují domácího hroťáka k zemi - penalta a 2:2. A aby toho nebylo málo za šest minut naprosto stejně naši beci selhávají a z penalty domácí zvyšují na 3:2. Domácí jsou nahoře, zejména domácí nesoudné obecenstvo, které uráží všechny okolo. Naštěstí spravedlnost není slepá... 55. minuta - přímý kop z cca 23 metrů. Kuchyňa vysílá přízemní projektil - 3:3. V 59. minutě je dílo zkázky pro domácí obecenstvo a hráče dokonáno... Kuchyňa si bere míč, a při drzém průniku je ve vápně faulován. Penalta - 3:4. Sám faulovaný kompletuje hat-trick. Domácí se v závěru trápí a jsou dočista opaření.
Zasloužené vítězství Černovírských borců. Kluci na hřišti nechali opravdu úplně vše. Užijme si pocit dobře odvedené práce a potom se rychle soustředit na mač se Šternberkem.