Články

4. kolo 31. 8. 2015 Troubelice – Černovír 1:1 (0:1)

FOTO

V utkání 4. kola na hřišti Troubelic nastoupil Slovan bez stabilního pravého obránce Murárika, jehož místo zaujal Vyroubal, v záloze se naopak objevil po jednozápasovém trestu opět Tony.
Úvodní oťukávací minuty skončili v 7. minutě, kdy Havelka vybojoval u rohového praporku aut, rychle jej hodil na nabíhajícího Špičku, kterého domácí zastavili ve vápně nedovoleně, a Slovan dostal výhodu pokutového kopu. Ten proměnil s přehledem Géc a poslal Slovan do vedení – 0:1. Od 18. min přišel poměrně velký tlak domácích. Ve 20. min se dostal po rohovém kopu odražený míč k Viktorínovi, jehož utěšená střela z dobrých 25 metrů olízla spojnici branky Slovanu.  Hned za minutu předvedli domácí rychlou akci po křídle, míč se dostal až k Horákovi, jehož střelu dokázal tečovat Vyroubal těsně vedle tyče Sedlářovi svatyně. Chvíli na to zasahoval před Horákem na poslední chvíli skluzem Vyroubal a Judas odklidil míč z bezprostřední blízkosti brány do bezpečí. Poté se osmělil i Slovan a byla z toho obrovská šance. Po faulu na Nestrojila zahrával Špička trestný kop, domácí obraně nevyšel ofsajd systém a Judas byl tak na malém vápně zcela sám, ale míč bohužel špatně trefil a ten skončil přímo v náručí domácího gólmana. Na konci úvodní půlhodiny se už, už na Sedláře řítil Pur, ale hostující gólman byl u míče dřív a nebezpečí zažehnal. Totožná situace se stejným koncem se odehrála i ve 41. min, ale bohužel se špatným následkem pro Sedláře, který střet s domácím forvardem odnesl zraněním kolena a musel o poločase střídat.
Do druhé půle, již za vytrvalého deště, který od konce první půle zkrápěl domácí pažit a který značně znehodnotil terén a tím i samotné utkání, nastoupil Slovan s Grossem v brance.  Domácí nastoupili s jasnou snahou s výsledkem něco udělat a tlačili se čím dál víc do útoku, čímž se otvírala okénka pro rychlé kontry hostů. Ti sice byli pod tlakem domácích, ale šancí měli víc. První slušná přišla v  57. min, kdy si na Vyroubalův roh vyskočil na přední tyči Švajda, ale mířil nad. V 64. min měli dvě solidní šance domácí, kdy nejprve po centru od rohového praporku střílel v dobré pozici Pur, ale Judas jeho střelu zblokoval, aby následná pohotová střela Šmída z vápna skončila těsně vedle. Poté přišly tři velké šance Havelky. Nejprve se řítil sám na domácího gólmana, ale velká kaluž před vápnem byla proti a míč se v ní zastavil. Ve druhé šanci si vystřihnul sólo od půlky, prošel domácí obranou jak nůž máslem, ale jeho střelu domácí gólman vytáhnul na tyč. A v té třetí, po krásné kombinaci u postranní čáry střídajících Ježa se Zdráhalem a přihrávce druhého jmenovaného, sice domácího gólmana překonal, ale míč skončil jen pár centimetrů vedle tyče domácí branky. To běžela 83. min a přišlo otřepané nedáš - dostaneš. Hned v další minutě domácí vyslali dlouhý nákop dopředu na osamoceného Pura, který ale využil podklouznutí Judase a pozdní přistoupení Géce a utěšenou technickou střelou pod břevno zpoza vápna nedal vybíhajícímu Grossovi sebemenší šanci – 1:1.
Utkání tak skončilo zřejmě zaslouženu remízou, když domácí měli územní převahu, Slovan více gólových šancí. Škoda jen, že se nepodařilo alespoň z jedné z nich vedení navýšit a naopak po chybě stoperské dvojice přišel laciný vyrovnávací gól.

Branky: 84. Pur – 7. Géc (p. k.)
Sestava Slovanu: Sedlář (46. Gross) – Vyroubal, Judas, Géc, A. Špička – Nestrojil (66. Pešák), Tony, Švajda, Kesler (46. Zdráhal) – Kuba (73. Ježo), Havelka.