Články

TJ Slovan Černovír – FC Maletín 5:3 (4:2)

Olomouc – Domácí byli v úvodu utkání I.A třídy překvapivě živější a hned ve třetí minutě udeřili. Míč vybojoval Pulkert, do sprintu vyslal Havelku, jehož střelu gólman vyrazil, ale přímo na Kvapila, který skóroval do opuštěné branky. V deváté minutě bylo srovnáno zásluhou L. Michalčáka díky přesně umístěné střele z dobrých pětatřiceti metrů. Obrana hostů ovšem byla hodně děravá a po čtyřech minutách šli do vedení opět domácí. Pulkert se dokázal ve vápně hostů šikovně uvolnit, jeho střelu gólman Pagáč jen vyrazil na nabíhajícího Havelku, který se nemýlil. Ještě jednou dokázali hosté vyrovnat. Stalo se to ve 26. minutě, kdy Wolf potrestal nedůslednost obrany domácích. Za osm minut Černovírští opět vedli. V hloubi pole vybojoval míč Pulkert, do brejku poslal Kubu a ten prodloužil na Havelku. Rychlonohý Havelka obešel i gólmana a dal do prázdné. Ve 37. minutě to bylo již 4:2, když Havelka pěkným lobem skóroval v utkání potřetí.Po přestávce se hosté pokoušeli o změnu ve skóre. Byli v úvodu druhé půle živější, ale lepší šance si vytvářeli domácí. Nejblíže ke gólu byl na hranici šedesáté minuty Havelka, ale tentokrát neuspěl. Hosté měli pěknou šanci v 68. minutě, ale Sedlář vytáhl tutovku střídajícího Kotrlého na roh. Pátou branku zaznamenali domácí v 75. minutě, kdy dlouhý výkop Sedláře až za obranu poslal do brejku Pulkerta, který zkušeně přehodil gólmana. V závěru utkání se M. Michalčákovi podařilo ještě upravit stav, když po hrubce domácí obrany pohodlně skóroval.

Rozhodčí: Milan Sigmund. Branky: 13., 34. a 37. Havelka, 3. Kvapil, 75. Pulkert – 9. L. Michalčák, 26. Wolf, 83. Michalčák. ŽK: 32. Okleštěk, 52. Švajda, 85. Sedlář – 41. L. Michalčák, 88. Chudáček. Černovír: Sedlář – Murárik, Ševčík, A. Špička, Ježo (84. Pučálka), Švajda, Pulkert, Okleštěk (59. Zdráhal), Kvapil, Kuba (71. Keller), Havelka (89. Koupil). Trenér Martin Zmrzlý. Maletín: Pagáč – Ditrich, Mičker, Nevrlý, Wolf (40. Kotrlý), Chudáček, Havlík, Daniel Beran, Lukáš Michalčák, Milan Michalčák, Marek Beran. Trenér: Jan Prucek. (bin)