22. 8. 2015     Určice - SLOVAN   0:6 (0:1)

g: Kuchyňa 3x, Grézl, Hanus, Kirschbaum

Sestava: Čtvrtlík - Placek, Boyko, Malíšek, Janča - Kučera, Šiška, Kirschbaum, Koudelka - Hanus, Kuchyňa (K)
Střídali: Lehar, Hanousek, Grézl, Pacák, Juřena
Trenér: Ondřej Fojtík

V úvodním kole jsme se vypravili k nováčkovi krajského přeboru, do Určic. Při ppohledu na soupisku, kde byli jak hráči z Čechovic ale i z Prostějova a Vyškova se dal očekávat vyrovnaný souboj. První poločas tomu také tak bylo, bohužel se černovírsští borci se trápili v koncovce. I když jsme brankáře párkrát překonali tak nám stál v cestě některý z obránců nebo se míč vytočil z branky ven. Nicméně po zajímavých příležitostech Kučery a Kuchyni se nám podařilo udeřit. V 32. min. Malíšek z postu stopera vyvezl míč, předal jej Kirschbaumovi a ten luxusní finálkou vybídl Kuchyňu, ten udělal brankáři kličku jenže se mu nepodařilo míč dotlačit do branky, to se z odraženého míče podařilo Grézlovi, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.
Do druhého poločasu dostali kluci jediný úkol a to zakončovat jednodušším způsobem a rychleji dávat míč od nohy. Kluci splnili úkoly na jedničku. Kuchyňa po krásném sólu zvýšil na 2:0, kdy si ještě ve vápně neodpustil posazení obránce na zadek. Na 3:0 zvýšil kdo jiný než... Kuchyňa. Poté 4:0 - dorážka halfvolejem - Hanus. 5:0 - Kučera krásně centruje a Kuchyňa hlavou kompletuje hat-trick. Minutu před koncem dostává míč na nohu Kirschbaum a nechytatelnou střelou uzavírá na tenisového kanára, nutno podotknout, že tento gól by jistojistě aspiroval na gól kola - od tyče do tyče a do brány. Je možné, že brankáři domácích zvoní v uších ještě teď.
První zápas nové sezony je za námi, kluci se sehrávají, hra dostává takový obraz jaký si přejeme. Chce to ale dál poctivě pracovat na tréninku a pak to už jde téměř samo. S výsledkem a předvedenou hrou můžeme tedy být spokojeni. Nezapomeňme ale na soupeře, který půjde výkonnostně nahoru a prezentoval se velmi sympatickým výkonem.