Jste zde:
Články
Vytisknout
E-mail

12.09.2015 16:00
6.kolo 1.A třída sk. A
FC Dubicko - TJ Slovan Černovír 0:0 (0:0)
V Dubicku branka nepadla.
Černovír se musel v rámci šestého kola ALEA sportswear 1.A tř. sk. A opět obejít bez svého kanonýra Marka Havelky, tentokrát v zápase na půdě Dubicka. Utkání hrané na nepříliš kvalitním trávníku mnoho radosti fanouškům nepřineslo. Pěkných fotbalových akcí a brankových příležitosti bylo k vidění pomálu, a poměrně nudné utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.
První minuty zápasu ukázaly, že na nepříliš kvalitně připraveném trávníku, poznamenaném předchozím zápasem dorostů Dubicka, nebude k vidění žádná ofenzivní smršť. Bojovalo se totiž hlavně ve středu hřiště, bez náznaku gólových šancí. Na ty si fanoušci museli slušnou chvíli počkat, těch nejvyloženějších se spíše nedočkali vůbec. Hosté se snažili o aktivní napadání, které ale domácí obraně nenadělalo přílišné problémy, byť se občas hráči Dubicka osvobodili jen za cenu bezhlavého odkopu. Pokud se domácí fotbalisté odhodlali k útočení, většinou šlo o dlouhý nákop na rozběhnutého levého záložníka Cejpka, který svou rychlostí dělal problémy hráčům na pravé straně černovírské sestavy. Žádnou ze svých akcí po levém křídle ale nedokázal přetavit ve střelu směrem na brankáře Grosse, ani v gólovou přihrávku na některého ze spoluhráčů. Z jeho úniků tak vyplynulo jen několik rohových či přímých kopů, se kterými měli hostující hráči občas menší potíže, ale k většímu ohrožení branky Černovíra se hráči Dubicka nedostali. První větší šance domácích tak znamenaly dvě střely Jedelského, jedna z nich mířila nad břevno branky hostů, druhá jen těsně minula levou tyč. Hostující fotbalisté se přehuštěný střed snažili překonat dlouhými nákopy, ve vzduchu ale pravidelně úřadoval vysoký stoper Kupka. Největší šanci prvního poločasu měl domácí Grohar, svou střelou po centru Hýbla ale jen těsně minul hostující branku, byť někteří fanoušci domácího celku již zvedali ruce. Další centry směřující do šestnáctky hostů už tak nebezpečné nebyly. Černovír se také osmělil ve hře dopředu, po Kvapilově vysunutí ale Kuba nedokázal střílenou přihrávkou najít žádného ze spoluhráčů. Hostující Kvapil byl i u další nadějnější šance svého týmu, svou ránu levou nohou však nedokázal usměrnit mezi tři tyče Nesétovy branky. První poločas tak skončil nezáživnou remízou 0:0, diváci měli ke spokojenosti daleko.
Druhý poločas pokračoval v naprosto stejném duchu, jako ten první. Hrálo se zejména ve středu hřiště, kde ale byl domácí tým fotbalovější, zejména Jedelský se Sládkem dělali svými kombinacemi a dobrým pohybem hostům velké problémy. Šance ale opět přicházely velmi sporadicky. K další ráně ze střední vzdálenosti se dostal Jedelský, ani tentokrát Grossovu branku netrefil. Na druhé straně se dvakrát pokoušel o střelu za hranicí pokutového území Kvapil, Nesét si s jeho nepříliš důrazným zakončením bez problémů poradil. Po jednom z rychlých protiútoků se z úhlu řítil do šestnáctky domácích Kuba, Cejpek akci přerušil za cenu žluté karty. Následná standardní situace pro hráče Dubicka nebezpečí neznamenala. O ohrožení brány Dubicka se později snažil také Pulkert, ale ani on nemířil přesně. Zdálo se, že žádné šance už k vidění nebudou, a utkání tak skončí 0:0. Hosté ale přece jen byli v závěru zápasu blíže ke vstřelení vítězného gólu. Nejdřív se Nestrojil, který přišel na hřiště deset minut před koncem, dostal k zakončení z pravé strany šesnáctky Dubicka, střelu ovšem namířil jen do brankáře domácích. Chvíli po něm se k zakončení odhodlal Géc, Nesét byl však opět na místě a dobře mířenou střelu černovírského stopera dokázal vyrazit. V poslední šanci zápasu se objevil opět hostující Nestrojil, v dobré pozici ale svou hlavičku nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Rozhodčí chvíli na to ukončil utkání, čímž jistě ulevil všem přihlížejícím divákům. Ze 42 odehraných zápasů v tomto ročníku se tak teprvé podruhé urodila remíza 0:0.
FC Dubicko: J. Nesét - J. Urbášek , J. Kupka , M. Šín - L. Cejpek , L. Plhák , L. Jedelský (85. J. Bittner) , T. Sládek , L. Hýbl - M. Grohar (87. J. Hajtmar) , M. Němec
TJ Slovan Černovír: J. Gross - L. Murárik , P. Švajda , M. Géc , A. Špička - E. Pulkert , P. Ježo , J. Kvapil , K. Okleštěk (62. T. Kesler) - M. Kuba (81. R. Nestrojil) , M. Ševčík (38. R. Pučálka)
ŽK: 50. M. Němec , 57. L. Cejpek , 81. L. Jedelský - 25. K. Okleštěk , 42. R. Pučálka , 58. A. Špička .
Místo: Dubicko.
Počet diváků: 100.
Rozhodčí: Axamit Michal - Januš, Balún.
                                                                                                                                                             Autor: Milan Kuba

20150913vych  0249


Travel Turne Tranzito