20. 9. 2015     Bohuňovice - SLOVAN   1:5 (1:2)

g: Kuchyňa 3x, Lehar, Šiška

Sestava: Čtvrtlík - Placek, Boyko, Malíšek, Janča - Švancara, Šiška, Kirschbaum, Kučera - Hanus, Kuchyňa (K)
Střídali: Koudelka, Pacák, Lehar, Tomeš, Juřena
Trenér: Ondřej Fojtík

Po úspěšném zvládnutí duelu s Želatovicemi nás čekal soupeř ze spodních pater tabulky, aktuálně poslední Bohuňovice. Do zápasu nezasáhli Hanousek, který léčil natažený stehenní sval a dlouhodobě zraněný Grézl, který laboruje s třísly. Před zápasem jsem klukům připomínal, že postavení týmů v tabulce není podstatné a že vždy bude rozhodovat jejich výkon. Koneckonců výsledky domácích nebyly vůbec špatné, dá se předpokládat, že jakmile si jejich hráči zvyknout na velké hřiště, tak určitě půjdou výsledkově nahoru.
V prvním poločase se hosté prosazovali do zakončení, jenže chybělo pořádně zamířit nebo akci jednoduše dohrát. Po pár takových zaváháních si Šiška povodí domácí obranu a ze strany skóruje - 1:0. Hned dvě minuty na to jej napodobuje Kuchyňa - 2:0. Druhý gól byl velmi podobný tomu prvému - indiviuální prosazení se a vstřelení branky ze strany. Bohužel potom se do hlav našich hráčů vkradly myšlenky, že je vlastně vymalováno a odehrajeme tento zápas s prstem v nose. Ouha, domácí si tohoto zaváhání všimli a začali důrazněji přistupovat k hostům, napadali jejich rozehrávku a tak jim začali zle zatápět. Až ve 33. minutě se z jejich první šance prosazují. Pěkná kombinace ve dvou proti našim třem hráčům, kteří v danou chvíli vypadají jako kužele. Kdo jiný než kapitán domácích Poláček - 2:1.
O poločasové pauze je našim "borcům" od podlahy řečeno, že takhle tedy ne. V šatně si to pak bez přítomnosti trenéra nejspíše správně rozebrali, protože v druhé půlce to už byla snaha o nápravu a vypadalo to jako ten správný Slovan... Kuchyňa kompletuje hat-trick a na závěr Šiška nádherně přenáší hru na Lehara, který pěkně uklízí podél domácího golmana.
Musím vyzdvihnout domácí borce, kteří byli výborně pohybliví, našim nedali nic zadarmo a bojovali až do úplného konce. Zápas mohl být ještě dramatičnější, neboť po úniku ze strany trefil domácí křídelník tyč Čtvrtlíkovy branky, to za stavu 1:3. Takové zápasy posouvají naše kluky dál - soupeř bojuje až do konce a troufnu si tvrdit, že je pro ně výsledek až příliš krutý.