27. 9. 2015     SLOVAN - Konice   3:1 (2:1)

g: Kirschbaum, Kuchyňa (pen), Malíšek

Sestava: Čtvrtlík - Placek, Boyko, Malíšek, Janča - Kučera, Šiška, Kirschbaum, Hanousek - Hanus, Kuchyňa (K)
Střídali: Koudelka, Tomeš, Pešek, Lehar, Grézl
Trenér: Ondřej Fojtík

V 8. kole k nám zavítal celek, který nám aktuálně dýchal v tabulce na záda, mančaft z Konice. Předpokládali jsme těžký zápas, dle zkušeností s tímto soupeřem se jedná o houževnatý a fyzicky dobře vybavený tým s oporou mezi tyčemi.
Během prvního poločasu se nám povedlo téměř vše na co jsme sáhli. Kluci dle pokynů přistupovali důrazně k protivníkovi, zejména Boyko z pozice předstopera nekompromisně sbíral ze vzduchu jeden míč za druhým a poté je přesně rozděloval. Tím se do hry dostali naši středopolaři Kirschbaum se Šiškou a tím také další plejeři. Po náznacích se nám povedlo dostat míč do sítě, ale jak! Kuchyňa si sběhl na křídlo, navázal na sebe dva hostující obránce, posunul zpět Šiškovi. Ten přenáší hru na volného "Kišina", který si řekl o nádherný pas, který ze vzduchuchu tvrdou ranou uklízí na vzdálenější tyč - 1:0. Za chvíli je ještě veseleji, Kuchyňa je faulován ve vápně a i přes protesty konického trenéra je nařízena penalta. Tu sám faulovaný proměňuje - 2:0. Bohužel do poločasu se ještě hostům podařilo snížit. Jejich únik ještě Čtvrtlík likviduje, na dorážku je však již krátký - 2:1. Zde musím vytknout našim klukům bránění této situace, dostáváme branku při které bráníme ve čtyřech, zato soupeř jen ve dvou.
Do druhého poločasu je úkol jediný, navýšit rozdíl v náš prospěch. Šancí máme mnoho?! Bohužel nejsme schopni zamířit do černého. Nakonec však Malíšek kopem přes hlavu uzavírá na 3:1. Soupeř má ještě šanci v samostatném úniku jenže se proti němu vyznamenává Čtvrtlík.
Suma sumárum, 3 body, herně jsme byli lepší. Zasloužené tři body.