17. 10. 2015     Nové Sady - SLOVAN  0:3 (0:3)
g: Čtvrtlík, Juřena, Kuchyňa
Sestava: Weinlich - Hanousek, Boyko, Malíšek, Koudelka - Kučera, Šiška, Kirschbaum, Hanus - Čtvrtlík, Kuchyňa (K)
Střídali: Adam, Janča, Švancara, Tomeš, Juřena
Trenér: Ondřej Fojtík
Po drtivém vítězství nad Šternberkem nás čekalo městské derby s Novými Sady. V týdnu jsme ještě absolvovali přátelské utkání se Sigmou Olomouc U15, které skončilo nad očekávání výborně. Sice jsme prohráli, nicméně do 55. minuty jsme drželi krok a stav 0:0 a měli i gólové šance. Poté nás soupeř fyzicky přehrál a bylo rozhodnuto. Přátelské utkání mělo klukům ukázat jaké to je bránit, respektive aby věděli, jak proti nám hraje drtivá většina soupeřů a jakým směrem bychom se měli ubírat my. Ale zpět k reportáži ze zápasu se Sady.
Do zápasu jsme šli s pokyny, že musíme na mokrém terénu držet míč na zemi a roztahovat hru až k samým okrajům hřiště. Bohužel tuto vizi nesplnil až na pár záblesků téměř nikdo. Vše jsme cpali do středu, jako benjamínci, nesmyslná střelba z 35 metrů, která šla jen mimo branku. V 10. minutě se nám však přeci jen podařilo vstřelit branku. Domácí obránce si dával tak dlouho přednost s brankářem, že tohoto zaváhání využil Čtvrtlík, který nádherně přeloboval brankáře. Poté jsme se opět marně snažili dobýt domácí svatyni. Nutno podotknout, že jsme útočili do Prešovského betonu, který se nám s velkou námahou dařilo rozbíjet pouze ze stran až střídajícími hráči. Po jednom takovém centru ze strany v 26. minutě navýšil skóre hlavou Kuchyňa. Hned tři minuty na to ve 29. minutě dal konečnou podobu výsledku ze skumáže nekompromisně Juřena.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že nám stačí pouze držet míč na svých kopačkách a kombinační hrou otevřít obranu domácích. Bohužel... Tohle nám hrubě nevyšlo, zcela nesmyslně jsme se přizpůsobili domácím. Z naší strany šlo o naprosto tragický výkon, kde každy hrál sám na sebe, nevyměnili jsme si snad ani tři přihrávky za sebou. Nebýt prvního poločasu, zápas by skončil ostudnou remízou. Ze zápasu plyne pro kluky ponaučení, že nikdy se nic samo neudělá !!! Proto v týdnu zapracujeme na napadání, agresivitě v osobních soubojích ale hlavně na držení míče. V posledním domácím zápase v podzimní části sezony totiž přivítáme bojovný celek Mohelnice, se kterým máme velmi vyrovnanou bilanci. Tudíž nás nečeká nic lehkého. Přijďte nás povzbudit, hrajeme v neděli 25. 10. ve 12:30 v Aréně u Komína !!!