25. 10. 2015     SLOVAN - Mohelnice   3:2 (1:1)

g: Kirschbaum, Kučera a Kuchyňa z p.k.

Sestava: Čtvrtlík - Placek, Boyko, Kirschbaum, Koudelka - Kučera, Šiška, Hanus, Hanousek - Švancara, Kuchyňa (K)
Střídali: Janča, Tomeš, Lehar, Pacák, Juřena
Trenér: Ondřej Fojtík

V posledním domácím zápase podzimu jsme přivítali lepšící se celek Mohelnice, se kterým se již tradičně utkáváme a také zápasy bývají velmi vyrovnané. Nejinak tomu bylo i tentokrát, hosté byli lepší na míči a my jsme se snažili vyrovnat bojovností. To se také dařilo, obecně vyrovnaný první poločas skončil po stejném počtu branek na obou stranách. Hosté byli nebezpeční hlavně svým kapitánem, který pěkně větral domácí obranu, která jej zastavila vždy s velkou námahou nebo za cenu faulu. Potom jsme se do hry dostali i my, bohužel jakmile se začala hra vyrovnávat tak nás hosté srazili gólem. Velmi pohyblivý hráč hostí dal ostrou přihrávku do vápna a Kraus se nemýlil - 0:1. Po obdržené brance jsme okamžitě provedli změny - Kišin se posunul do středu místo Hanuse, ten zamířil na pravý kraj zálohy a do obrany zamířil Lehar. Nutno podotknout, že příchod Lehara byl klíčový. Podařilo se mu pak vymazat obrovitého Mohelnického hroťáka svou důraznou hrou na hranici pravidel. Naše kluky gól nezlomil, ba naopak. Kuchyňa hned po rozehrávce dostal míč za obranu, tísněn obráncem se mu ještě před srážkou s brankářem podařilo poslat míč na branku. Míč letíc do tyče se poté odráží do Kučery - 1:1. Spravedlivá poločasová plichta.
Do druhého dějství vstupujeme s tím, že terén bude těžší a těžší. Říkáme si že musíme dostat více pod tlak stopery. Prvních deset minut jsou hosté pod obrovským tlakem, nejsme však schopni dát snad tisíciprocentní tutovku. Až nakonec na závěr našeho tlaku v 45. minutě s vééééééééééélikou porcí štěstí skóruje Kirschbaum, brankář hostí podceňuje přímý kop a míč se mu kutálí mezi nohama do brány - 2:1. Naše radost však netrvá dlouho. Místo abychom se snažili podržet míč, tak vracíme vše na soupeřovy kopačky. Z toho ústí přímý kop z dálky, který bohužel špatně odhaduje Čtvrtlík - 2:2. Už to vypadá, že vyrovnaný zápas skončí remízou. Proti takovému konci je neúnavně celý zápas tvrdě bojující Kuchyňa, který se po náznacích soubojů jeden na jednoho zbavuje obránce a ten jej nedovoleně fauluje - penalta... 68. minuta, sám faulovaný si bere míč a stanoví konečný stav na 3:2 pro domácí.
Vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro Černovírské borce, kteří tak dali zapomenouot na ostudný výkon proti Novým Sadům. Je potřeba říct, že toto vítězství se řadí mezi výhry vybojované, vydřené. Herně byli lepší hosté nicméně fotbal je hra branková a těch jsme dali více my. Užijme si pocit dobře odvedené práce a už se dívejme směrem na Němčice, kde nás čeká vložené středeční kolo. Poslední zápas odehrajeme potom v Jeseníku v neděli 1. 11. Na oba zápasy jedeme auty.