Články

HLUBOČKY - SLOVAN    2:3   (1:1)   Branky:   8. Ježo,   68. a 76. Zapletal

Sestava: Sedlář - Ježo, Láner, Nestrojil, A.Špička - Zapletal (87. Murárik), Kvapil, Vyroubal (61. J.Špička), Zdráhal - Pulkert (63. Kesler), Havelka (90. Ševčík)

První ostrý start do sezóny sehráli muži Slovanu na hřišti nedalekých Hluboček. Začala tedy další fáze sezóny 2015/2016. Příprava proběhla se střídavými úspěchy u obou soupeřů a tak výsledek prvního mistráku nebyl vůbec předvídatelný. Dobré bylo, že sestava Slovanu byla konečně téměř kompletní. Chyběl pouze M.Kuba. A samotný vstup se hostům také povedl na výbornou. Trestný kop Kvapila, totiž v 8.min prodloužil na hranici vápna A.Špička a v souboji před brankářem byl nejbystřejší P.Ježo a vstřelil svoji první branku v dospělé kategorii. Potom se Slovan trochu zatáhl a nedařil se mu příliš přechod do finální fáze. Z toho pramenil větší tlak domácích a přišlo také vyrovnání stavu. V 28.min prohrál důležitý souboj na hranici faulu P.Vyroubal a přečíslení využil domácí Nguyen ke vstřelení branky. Pak už první poločas nic zajímavějšího nenabídl.
Nejpodstatnější pro konečný výsledek byl vývoj druhé půle. Hned ve 48.min se totiž dostaly do vedení Hlubočky po rohovém kopu. Na zadní tyči skóroval opět Nguyen. A zdálo se, že se domácí uklidnili a přebrali otěže zápasu. Byli lepší v kombinaci, v pohybu a možná se dal čekat třetí gól hostitelů. Zvlášť nebezpečný byl trestný kop z hranice vápna v 58.min, který ale šel naštěstí do středu brány a J.Sedlář si s ním dokázal poradit. Nejzásadnější pro poslední třetinu zápasu bylo střídání hostujících hráčů. Místo P.Vyroubala a E.Pulkerta přišli na hřiště J.Špička a T.Kesler. Oba se postavili na kraje zálohy, do středu se přesunul ke Kvapilovi Zdráhal a Havelku doplnil na hrotu Zapletal. Najednou bylo hráčů Slovanu plné hřiště a přechod do finální fáze přestal být problémem. Vyrovnání viselo ve vzduchu. A přišlo v 68.min. Tomáš Kesler obětavě vybojoval roh, který J.Kvapil směroval na J.Špičku. Ten hlavou vrátil míč na přední tyč a T.Zapletal se dokázal zorientovat a s pomocí obránce vyrovnal na 2:2. A tlak Slovanu pokračoval. Na pravé straně se snadno dostávali za obránce Kesler se Zapletalem a dala se čekat třetí branka. Nejklíčovější roli ale paradoxně sehrál brankář Jarda Sedlář, který chytil snad největší šanci Hluboček v celém zápasu. V 77.min po zaváhání Nestrojila totiž mohl utkání rozhodnout domácí Dulin. Ale šanci neproměnil a tak hned z následného protiútoku mohl střetnutí rozhodnout po pasu od J.Špičky Tomáš Zapletal. Přehodil vyběhnuvšího gólmana a mohl tak odstartovat obrovskou radost v táboře hostujících fandů. Zbytek zápasu už hosté zvládli.
Hodnocení ? Dobrý vstup do utkání, výborný gólman Jarda Sedlář, vynikající střídající hráči a skvělý návrat střelce Tomáše Zapletala. A že máme nejlepší fanoušky v soutěži opět dokázali naši neúnavní ultras. Děkujueme moc. Tři body jsou odměnou všem. Je to ale pořád jen začátek. Takové fouknutí do plamenu naděje záchrany. A už za týden přijede do Černovíra soupeř z Konice.