1. 5. 2016     SLOVAN - Čechovice   3:0 (2:0)

Sestava: Čtvrtlík - Grézl, Boyko, Vejmola, Malíšek - Andrýsek, Šiška, Kirschbaum, Koudelka - Kuchyňa (K), Hanus
Střídali: Kučera - Juřena, Tomeš, Placek, Janča, Pacák
Vedoucí: Vojtěch Fojtík
Trenér: Ondřej Fojtík

Na konci tzv. "anglického" týdne nás čekal jeden z nejobtížnějších soupeřů, které bychom v krajském přeboru hledali - Čechovice. Pro neznalého diváka uveďme, že tato utkání bývají vždy velmi vyhecovaná a hraje se téměř až na krev. Nejinak tomu bylo i dnes. Prvních deset - patnáct minut se obě strany pouze oťukávaly. Nikdo nechtěl udělat chybu a dát tak výhodu soupeři. Poté se již začalo přikládat pod kotel. Běžela 18. minuta, když spornou situaci sudí jako penaltovou nevyhodnotil. Z následného protiútoku si vzal míč pod svoji ochranu Kuchyňa, poté vystřihl slalom jako Alberto Tomba v dobách největší slávy. Před protnutím cílové pásky (gólu) jej však za cenu žluté karty a pokutového kopu zastavil hostující gólman. Sám faulovaný se projevuje jako exekutor a nemýlí se - 1:0. Souboje se přiostřují, nicméně zůstáváme lepším celkem a zlobíme zejména z rohových kopů. Po jednom takovém se Malíšek zavěšuje do vzduchu a hlavičkou na zadní tyč jen velmi těsně míjí branku. Dalo by se říci, že to bylo varování nenechávat Maldu ve vápně samotného. Při jednom z dalších rohových kopů Malda nepanikaři, úspěšně bojuje o míč a vítězí, předkládá do tutovky Kuchyňovi a ten už ví, jak se s takovou šancí vypořádat - 2:0.
Druhý poločas dobře bráníme a vyplňujeme střed hřiště, takže když už má soupeř míč na svých kopačkách tak naráží na dobře formovanou defenzívu. Tím pádem se otevírají hostující vrátka a Hanus, který si začal v průběhu zápasu více a více věřit této možnosti využívá a umisťuje svůj průnik na bližší tyč - 3:0.
Zasloužené vítězství domácích borců. Hosté krom překvapivé střely z dálky z druhého poločasu, která se otřela o spojnici, nic kloudného nevymysleli. Pěkná a vybojovaná výhra nad rivalem. Důležité je však dívat se dopředu a připravit se na další zápas, ve kterém se utkámese Šternberkem na jeho domácím hřišti. Hrajeme v neděli 8. 5. v 9:00. Na zápas jedeme auty.

OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ NAŠIM SKVĚLÝM ULTRAS, BEZ NICHŽ BY SE TOTO SKVĚLÉ VÍTĚZSTVÍ JEN TEŽKO RODILO. JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJEME A VĚŘÍME, ŽE NÁM ZACHOVÁTE PŘÍZEŇ I V DALŠÍCH NEMÉNĚ DŮLEŽITÝCH ZÁPASECH.