22. 5. 2016     Mohelnice - SLOVAN   0:1 (0:0)

žk: Andrýsek

Sestava: Čtvrtlík - Andrýsek, Vejmola, Švancara, Janča - Hanousek, Šiška, Kirschbaum, Tomeš - Kuchyňa (K), Hanus
Střídali: Juřena, Kučera, Pacák
Trenér: Ondřej Fojtík

Veledůležitý zápas nás čekal v Mohelnici, tamní mančaft je pro nás vždy velmi těžkým soupeřem a nejinak tomu bylo i dnes. Do utkání nastoupila téměř nová obrana, která nikdy v tomto složení nehrála ale ukázalo se, že to i přes počáteční bolesti půjde. Připomeňme jen, že Boyko, Malíšek, Grézl, Koudelka i Placek doléčují svá zranění či nemoci - jediný stavební kámen Vejmola zůstal. Do utkání jsme šli s tím, že bude potřeba velmi rychle přistupovat k domácím plejerům, snažit se o napadání na vlastní polovině, hrát zezadu a zkoušet přechodovou fázi na 3-4 přihrávky. Bohužel, tyto úkoly se nám nedařily. Jednak proto, že na nás soupeř vletěl jako velká voda a my pomalu nevěděli, která bije. Další důvodem byla neskutečná nedisciplinovanost, kdy jsme Mohelnickým nalévali jednu standartku za druhou. Narovinu, kdyby v bráně nestál Čtvrtlík a domácí se netrápili v zakončení tak je poločas 5:0 a nikdo nemá co říct. Naštěstí se osmělujeme a zkoušíme pozornost brankáře krásnou střelou z 25 metrů, kterou gólman nádherně vytahuje mimo tyče. Poločas tedy skončil nula k nule. Je však potřeba říct, že pro Černovírské s obrovskou porcí štěstí.
V šatně je o půlce bouřka. Ovšem prvních deset minut je to stále stejná písnička - domácí hrají a útočí, hosté běhají a brání. Potom se však dostáváme na polovinu domácích, kde se snažíme využít platonického tlaku. Do hry nastupuje Juřena a zásadně mění obraz hry. Tedy ne, že bychom byli najednou lepší ale právě příchodem Juřeny dostává Kuchyňa více prostoru ke svojí hře a je to znát. Doplňme ještě, že svoji úlohu dobře zvládl Šiška, který se posunul na levého beka a výborně rozehrával a bránil. Jenže, když už se dostáváme do nadějných náběhů, tak nás zastavují častá postavení mimo hru. Také se nám podaří vstřelit branku, jenže z ofsajdového postavení. Nakonec se na nás opravdu usmálo štěstí - Kirschbaum využívá volného místa na levé straně vápna a střelou po zemi na bližší tyč v 65. minutě otevírá a vlastně i uzavírá skóre - 1:0. V závěru se nám daří ubránit pokusy domácích. Vezeme velmi cenné body od soupeře, kterého nazvu tím nejlepším, proti kterému jsme hráli.

25. 5. 2016     Lipník - Slovan   0:7 (0:2)

g: Švancara 3x, Andrýsek 2x, Kuchyňa, Šiška

Sestava: Čtvrtlík - Pacák, Vejmola, Janča, Koudelka - Andrýsek, Šiška, Kirschbaum, Hanousek - Kuchyňa (K), Švancara
Střídali: Juřena, Kučera, Tomeš

Po náročněm mači v Mohelnici jsme zvládli zápas proti poslednímu celku krajského přeboru. Neoblíbené utkání v týdnu jsme s přehledem zvládli a musíme se už připravovat proti výborně hrajícímu mančaftu z Jeseníku. Hrajeme v sobotu 28. 5. v Černovíře, přijďte nás povzbudit !!!