28. 5. 2016     SLOVAN - Jeseník   3:1 (1:0)

žk: Juřena

Sestava: Čtvrtlík - Švancara, Boyko, Vejmola, Malíšek - Janča, Šiška, Kirschbaum, Koudelka - Kuchyňa (K), Hanus
Střídali: Hanousek, Juřena, Tomeš, Pacák
Trenér: Ondřej Fojtík

V 28. kole krajského přeboru jsme přivítali Jeseník, který se držel na vítězné vlně, také díky nejlepšímu střelci soutěže Kocourkovi. Do zápasu vstoupili lépe Jeseničtí borci, zatlačili nás na naši polovinu a nepěkně nám zatápěli. První šanci jsme hostům doslova darovali, Vejmola tak dlouho otálel s rozehrávkou až jej Kocourek obral o míč a z levé strany pádil sám na naši branku. Naštěstí jej pohotovým zákrokem vychytal Čtvrtlík. Jeseničtí byli v první polovině herně lepší, my jsme byli agresivnější a tvrdší v osobních soubojích. Nakonec jsme se kýženého gólu dočkali. Kuchyňa si prostrčil míč mezi obránci a ti jej zastavili pouze za cenu faulu a pokutového kopu. Sám Kuchyňa se jako exekutor nemýlil - 1:0.
Druhý poločas i přes poločasovou domluvu nezačal zrovna dle našich představ. Prvních sedm minut jsme zase přenechali soupeři iniciativu ale naštěstí Boyko, který si hlídal Kocourka, pravda souboje byly na hranici pravidel, byl vždy na správném místě. Naštěstí po této hluché pasáži dostal Rob pas za obranu a pohodlně zvýšil na 2:0. Následoval festival našich spálených šancí, kdy jsme mohli zápas definitivně zlomit a rozhodnout v náš prospěch. Namísto toho jsme nechali opět vyniknout (koho jiného než???) Kocourka a ten nabízenou šancí nepohrdl - 2:1. Kluci se naštěstí nenechali znervóznit a v 59. minutě stvrdili naši výhru v poměru 3:1.

Tato výhra znamená, že již nemůžeme být na 1. místě předstiženi, neboť máme s Čechovicemi lepší vzájemné zápasy. Je to historický úspěch Černovírského fotbalu, pod který se podepsala parta borců tvořená ročníky 2001 a 2002. Do konce soutěžního ročníku však ještě zbývají dva zápasy a ty budeme chtít jednoznačně zvládnout aby úspěch kluků nenechal nikoho na pochybách, kdo je No. 1 :)