Ve čtvrtém kole krajského přeboru žáků zajížděl Slovan na umělou trávu do Konice. Nakonec na umělé trávě hráli jen mladší a starší si užili kvalitní přírodní trávník. První nastoupili mladší borci a svůj zápas rozehráli výborně. Dobře kombinovali a slušně se pohybovali bez míče. A protože domácí taky chtěli hrát spíše fotbal než nakopávat, tak to byla pěkná podívaná. První branku vstřelil Filip Domanský hned ve 2.min. Byla to branka pěkná, ale taky trochu dílem náhody, když spíše nepovedený centr skončil v domácí bráně. Druhý gól přidal Jarek Bartl ve 14.min a bylo to 0:2. Třetí úspěch Slovanu si připsal za bojovnost Michael Weiner a tak skončil poločas slibných 0:3 pro Černovír. Do druhé půle však hostující borci nastoupili až příliš uspokojení a bez chuti. A tak postupně domácí Konice dala dva góly a zápas zdramatizovala. Jenže střeleckou slinu měl v tomto zápase Filip Domanský. Svým druhým a třetím gólem zápas prakticky rozhodl. Poslední branku pak ještě přidal Pepa Kneip a stanovil konečný rezultát na 2:6. Kluci tak vyhráli už čtvrtý zápas a dále jsou v tabulce hodně vysoko. Tentokrát je však potřeba říct, že zase zahráli výborně jen první poločas a taky že měli velké štěstí v koncovce. Pro domácí bylo 6 obržených branek nezasloužených a krutých. V druhé půlce si Slovanisti koledovali o průšvih, ale nakonec ho odvrátili. Příští týden však tento výkon proti Jeseníku určitě stačit nebude.

Starší žáci nastoupili na hlavní ploše a sehráli velmi kvalitní zápas. Oba soupeři se snažili hrát po zemi a utkání mělo opravdu výbornou úroveň. Hostující Slovan byl ze začátku lepší a zdálo se, že vedoucí branku vstřelí on. Bohužel se stal pravý opak. Po závaru před brankářem Žvátorou se Koničtí dostali k dorážce a nezaváhali. V 16.min tak bylo 1:0. Gól hosty trochu zarazil a až do konce poločasu tahali za trochu kratší konec. Ale do druhé půle nastoupil Slovan odhodlaně a cílevědomě pak šel za vyrovnáním. Svůj tlak stupňoval a spravedlivě vyrovnal v 60.min střelou z dálky Matěj Janšta. Hosté pak v tlaku pokračovali až do konce, ale vítězný gól už nevstřelili. Přišel tak na řadu penaltový rozstřel a oproti stejné situaci ve Šternberku se tentokrát nezadařilo. Neproměnili Maty Krejčí a Matěj Janšta a tak druhý bod navíc si připsala Konice.

MLADŠÍ ŽÁCI:    FKM Konice  -  Slovan Černovír  2:6 ( 0:3 )

Branky:    Filip Domanský 3, Pepa Kneip, Michael Weiner, Jarek Bartl

Sestava: Šindelka - Bittner, Poledna, Kneip - Lebl, Škoda, Štreit - Domanský, Janalík, Woláková, Bartl, Kortiš, Horák, Weiner

STARŠÍ ŽÁCI:    FKM Konice  -  Slovan Černovír  1:1 ( 1:0 ) pen. 4:3

Sestava: Žvátora - Spáčil, Baláž, Janšta - Krejčí, Masopust, Kovář, Vláčil - Poláček, Čebiš, Petřek
Střídali: Kalvach, Bluma, Torres, Judas, Psotka, Kvapil, Gronich